Бердичів

міська рада

Депутати міської ради розглянули проєкт бюджету на 2023 рік

IMG_20221201_140727

Проєкт бюджету Бердичівської міської територіальної громади на 2023 рік розглянули на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку під головуванням Юрія Ніколаєнка. До обговорення долучилися й інші депутати міської ради.

Начальниця фінансового управління Олена Геденач ознайомила присутніх із плановою структурою доходів та видатковою частиною майбутнього бюджету за галузями. На розгляді кожної з них депутати зупинилися окремо: заслухали головних розпорядників та надали свої пропозиції щодо використання коштів.

Так, зокрема, у сфері освіти було запропоновано проведення ремонту кількох шкільних подвір’їв, встановлення камер відеоспостереження у закладах освіти, термомодернізація приміщень, будівництво укриття для школи № 8.

У галузі охорони здоров’я – ремонт реанімаційного відділення міської лікарні та закупівля медичного обладнання, реорганізація роботи Центру детоксикації та медичного витвереження із забезпеченням тимчасового перебування у закладі неповносправних жителів громади, розробка або участь у програмі із надання пільг учасникам бойових дій на стоматологічні послуги КНП “БМЛ”.

Чимало побажань пролунало і щодо інших бюджетних сфер: культури, житлово-комунального господарства тощо. Наразі, зазначила Олена Геденач, внести їх усі до проєкту неможливо. Однак вже у березні бюджет може отримати понадпланові надходження, що будуть розподілені по напрямкам. До того ж, пропозиції, надані головними розпорядниками коштів, у більшості моментів співпадали із думкою депутатського корпусу. Тому на засіданні депутати вирішили сформувати єдиний перелік пропозицій для узагальнення, подальшого спільного розгляду та визначення їх пріоритетності.

Окрім того, у новому році повинен бути створений депутатський фонд – кошти, напрямки використання яких визначатимуть саме народні обранці. Наразі депутати працюють над розробкою та затвердженням відповідного Положення.

Текст проєкту бюджету громади на 2023 рік було схвалено також і на засіданні виконавчого комітету. В подальшому його повторно розглянуть на усіх постійних депутатських комісіях, в тому числі і на бюджетній, як проєкт рішення, включений до порядку денного чергової сесії.