Бердичів

міська рада

На площі Центральній запалили Ханукальну Менору

IMG_20221218_181740

Єврейська громада Бердичева розпочала святкування Хануки. Це – восьмиденне свято, яке знаменує перемогу добра і світла над злом та темрявою.

Ханука має давню історію. Держава Селевдіків, провінцією якої на той час була Юдея, почала грубо втручатися в релігійне життя євреїв, намагаючись їх еллінізувати. У результаті нахабного вторгнення та осквернення єврейського храму представниками селевдікського правителя, серед місцевого населення спалахнуло повстання.

Після перемоги євреї вирізьбили новий храмовий світильник – Менору, але неопоганеної олії, щоб його запалити, залишалося лише на один день. Однак Господь явив диво – і світильник горів вісім днів, доки не була виготовлена нова олія.

З того часу “Свято вогнів”, як ще називають Хануку, відзначають запаленням свічок у Менорі протягом восьми днів. На перший день від додаткового світильника – шамаша – запалюють одну свічку, на другий – дві і так далі.

Єврейська громада переконана: так, як колись їхній народ зумів побороти загарбників та відстояти свою віру й культуру, так і українці зуміють перемогти російських окупантів. Адже, наголошують, трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву.

Останні новини