Бердичів

міська рада

Поліція Житомирщини: опади та ожеледиця вимагають підвищених заходів безпеки на дорогах

320226265_458733893096483_1314482676389260356_n

Зважаючи на опади у вигляді снігу та коливання температури повітря, керування транспортними засобами на слизьких та мокрих автошляхах потребує посиленої уваги та додаткових заходів безпеки. Відтак поліцейські закликають водіїв та пішоходів бути вкрай обережними та дотримуватись Правил дорожнього руху задля уникнення аварійних ситуацій.

За інформацією Житомирського обласного центру з гідрометеорології 15 грудня у м. Житомирі та області хмарно з проясненням, невеликий та мокрий сніг, вітер південний, 8-13 м/с. Синоптики прогнозують ожеледицю на дорогах та коливання температури від -2..+3°.

Тож, вирушаючи у дорогу власним автотранспортом, подбайте про його належний технічний стан. Зверніть особливу увагу на стан зовнішніх світлових приладів, склоочисників, обігрівачів салону. Плануючи дальню поїздку, візьміть з собою додатковий теплий одяг, запас їжі та пального, врахуйте необхідність заряджання засобів зв’язку та повідомте про свій маршрут рідних або близьких.

Обов’язково користуйтеся пасками безпеки, дітей перевозьте, використовуючи спеціальні засоби, що дозволять убезпечити їх від травмування у разі дорожніх інцидентів.

Будьте максимально обережними, обирайте такі швидкість руху та дистанцію, що дозволять вчасно зреагувати на зміну дорожньої обстановки. Не забувайте вмикати денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

Пам’ятайте, що мокра, брудна дорога та ожеледиця на ній є тими чинниками, які збільшують гальмівний шлях транспортного засобу у кілька разів. Тому, якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово. Не забувайте у разі зупинки включати аварійну світлову сигналізацію.

Пішоходам варто переходити дорогу виключно у встановлених місцях. Зауважте, що навіть за невеликої швидкості руху водій не здатен миттєво зупинити автомобіль, тому перш, ніж ступити на автошлях, переконайтесь, що водії транспортних засобів помітили та зрозуміли ваші наміри.

Для позначення себе на дорозі у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості обов’язково використовуйте світловідбивні засоби (стрічку, наклейку, жилет тощо) або носіть одяг, який має такі елементи.

За інформацією сторінки поліції Житомирської області у мережі Facebook

Останні новини