Бердичів

міська рада

Різдвяно-новорічна пора у Бердичеві: незламним людям – переможного миру!

00111222

За українським календарем, символом року, що минає, стала незламність народу України. Під цим символом проходитиме й рік новий – 2023-й. У різдвяно-новорічний період українці вступають із міцною вірою – в своє військо, у Господню силу й справедливість, у силу єднання, у переможний мир.

Війна, з її надпотужною руйнівною хвилею, не в змозі позбавити людей радості та піднесення від приходу світлого Христового Різдва, від настання нового року. Так, нині – не до святкувань у звичному розумінні цього слова, але недарма Різдво й Новий Рік наділяють особливою магією – вона здатна осяяти людину зсередини та сподвигнути на добрі, світлі справи.

Враховуючи ситуацію у країні та думку жителів громади, організатори, очолювані міським головою Сергієм Орлюком, вирішили обійтися цьогоріч без гучних загальноміських заходів. У своїй суто природній красі зустрічатиме Різдво та Новий рік головна ялинка міста. Так само без електричних гірлянд-сніжинок зеленітиме решта ялинок на Центральній. Відсутність урочистостей, ілюмінацій та підсвічувань має компенсувати масштабна фотозона на площі. Її тематику наразі тримають у таємниці, а ось хто облаштовуватиме – відомо. Заклади освіти. А, як підказує досвід, коли за створення див на Центральній беруться освітяни, виходить яскраво й чарівно.

Біля Театру на Європейській традиційно облаштують Різдвяний вертеп, а у самому Театрі 19-го грудня у ролі помічників Миколая для дітей загиблих Героїв-Захисників України виступлять працівники Публічної бібліотеки та молодіжно-волонтерського центру «М-Формація».

Ялинка Незламності, огорнена синьо-жовтими кольорами та увінчана тризубом, прикрасить собою площу Мистецьку біля міського Палацу культури. Має бути по-особливому гарно, сподіваються організатори, адже прикрашатимуть ялинку сотні дітлахів – вихованці дитсадків й учні шкіл, батьки яких воюють за незалежність та неподільність України.

Міський Палац культури… На час різдвяно-новорічного дійства він перетвориться на один із головних осередків гарного настрою та казкового дива. Окрім Ялинки Незламності, у Палаці, починаючи з 19 грудня, розгорне свою роботу Резиденція святого Миколая, а з 26-го грудня усіх охочих запрошують на новорічний мюзикл за мотивами мультфільму «Співай!». Що чекає на дітвору у Резиденції та як потрапити на мюзикл? Детальну відповідь можна отримати на сторінці міського Палацу культури у Facebook або ж за телефонами: (098) 626 17 24 (щодо мюзиклу) та (068) 835 98 25 (попередній запис до Резиденції). Із коштів, отриманих від участі в розвагах, буде сформовано допомогу підрозділам Збройних Сил України.

У створенні та наповненні різдвяно-новорічних локацій візьмуть участь заклади освіти, культури, позашкілля. У багатьох із них у ці часи працюють волонтери – виробляють обереги для воїнів, виготовляють окопні свічки, шиють розгрузки та балаклави, плетуть сітки, печуть різні смаколики, збирають речі, готують «сухі» борщі тощо.

Щодо шкіл та садочків, то у кожному вже встановлено свою ялинку та свою фотозону. На найменших мешканців закладів чекають новорічні ранки. Власну ялинку наряджатимуть на Європейській, 86 – у науково-технічному відділенні Центру позашкілля ім. Разумкова. На час свят сам заклад перетвориться на велику творчу майстерню.

Таємний Санта заправлятиме 19-го грудня у Публічній бібліотеці, і ще є час стати учасником захопливого дійства, коли ти наосліп обираєш папірець з прізвищем людини і подарунком, який вона замовляє. Натомість хтось, у свою чергу, витягне папірець із твоїм ім’ям та презентом, що його ти замовив собі. 19-го грудня відбуватиметься обмін подарунками між «таємними Сантами», у ролі яких, зрозуміло, виступатиме кожен з учасників.

Окрім того, 27-го грудня до дитячої бібліотеки на Європейській, завітає дуже незвичайний гість. Ім’я його не розголошують, але стверджують, що мешкає він у Житомирі, у Музеї космонавтики, і є одним із найпопулярніших серед відвідувачів закладу.

5 189 новорічних подарунків придбають для маленьких мешканців громади. За інформацією начальниці управління освіти та науки Бердичівської міської ради Валентини Адаменко, розподілять їх наступним чином:

 • 1 979 подарунків – вихованцям дитячих садків;
 • 792 подарунки – учням 1-х класів закладів загальної середньої освіти;
 • 2 418 подарунків – дітям пільгових категорій (2-11 класи закладів загальної середньої освіти).

До пільгових категорій увійдуть:

 • Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають в різних сімейних формах виховання.
 • Діти із сімей, які зареєстровані в органах соціального захисту населення і отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
 • Діти, батьки яких мають право на пільги, встановлені законодавством України для сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти) учасників АТО, ООС, воєнних дій.
 • Діти з інвалідністю.
 • Діти із числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
 • Діти, батьки яких перебувають на військовій службі, безпосередньо беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і територіальної оборони, відсічі і стриманні збройної агресії Російської Федерації.
 • Діти, які мають статус, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
 • Діти, батьки яких є учасниками бойових дій (посвідчення УБД, ветеранів війни, інвалідів війни).
 • Діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків;
 • Діти багатодітних сімей.

Вже визначилися з процедурою закупівлі та де купуватимуть: подарунків придбають на загальну суму 415 тис. грн.

В оформленні локацій використають минулорічні прикраси: бюджетні кошти на закупівлю нових – не залучатимуться.

У бердичівській громаді вірять: Різдвяна зірка та новий 2023-й рік принесуть Україні Перемогу. А значить – мирне, вільне й успішне життя.