Бердичів

міська рада

Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії відзначили у Санктуарії Бердичівської Божої Матері

IMG_20221208_120230-1

08 грудня у римсько-католицькій церкві є днем, коли особливим чином вшановується Діва Марія – Матір Божа. Церква відзначає Урочистість Її Непорочного Зачаття. Святковим й урочистим є цей день для однойменної римсько-католицької парафії у Бердичеві – у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія. Під час святкової служби там згадували Ту, котру Всевишній обрав Матір’ю свого Сина, зберігши від первородного гріха та наповнивши своєю благодаттю.

Чому Діва Марія має бути взірцем для них? Яким чином вони можуть бути схожі на Неї? Таке питання йому доводилося чути від людей, зазначив під час промови очільник служби – Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвалдас Кулбокас. Відповідь – у словах янгола Гавриїла: «Дух Святий зійде на тебе, і сила Всевишнього тебе отінить…» Зішестя Святого Духа на Марію, його сила, що покрила її своєю тінню, означає не просто диво, а особливий зв’язок між Богом та Марією, наголосив архієпископ.

По завершенні служби слово надали почесним гостям урочистостей. Коли постало питання, кого запросити розділити з ними особливе свято, розповіли присутнім отці-кармеліти, відповідь прийшла мало не сама собою – тих, хто з-поміж інших, не залишив Україну з початком війни. Однією з таких постатей став Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі. Очільник польської амбасади зізнався, що радий бути присутнім у Бердичеві – місті, з яким відчуває тісний зв’язок. Від імені усіх поляків пан Посол подякував українцям за їхню стійкість, патріотизм та відвагу, що уберігають собою народи Європи, даючи можливість у мирі та душевному піднесенні зустріти Різдво. Щодо Бердичева, то будучи добре знайомим з українськими військовими Бартош Ціхоцкі знає, що для цього міста війна – то не якесь абстрактне явище. Багато людей тут і по всій України роз’єднані з близькими, і пан Посол дякує священикам усіх конфесій та представникам влади усіх рівнів за те, що намагаються об’єднати розлучених. Польський дипломат побажав Україні незламної віри у Спасіння та Господнього захисту, підкресливши при цьому: у цей час ми усі маємо об’єднатися та допомагати одне одному.

«Де двоє чи троє зустрічаються в ім’я моє, там і я серед них…» Слова з Євангелія у своїй промові навів Бердичівський міський голова Сергій Орлюк. Доєднавшись тим самим до думки Бартоша Ціхоцкі, що одному нині важко, що стати силою можна лише тоді, коли разом. І нині бердичівська громада, Україна, констатував Сергій Орлюк, стали тією самою силою. У них разом моляться, разом б’ють ворога, разом працюють і війську своєму допомагають теж разом. Допомога Америки та країн Європи – також приклад того, як спільно боротися зі злом. Віра, як відомо, дуже потужна сила, нагадав Сергій Орлюк. Ми віримо у Бога, ми повірили в себе, у свою армію, нам повірили наші сусіди, друзі та партнери, серед яких Польща – на одному з чільних місць. Серед усіх нас Господь, з нами Правда і ми переможемо!