Бердичів

міська рада

У Бердичеві вводять карантинні обмеження через сказ

IMG_20230128_134637

Рішення про введення карантинних обмежень у зв’язку із зафіксованим випадком сказу лисиці було прийнято на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бердичівській міській раді.

За інформацією заступника голови комісії, начальника Бердичівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валерія Бикова, дослідження патологічного матеріалу з трупа лисиці, яку раніше бачили в одному із мікрорайонів міста, показало, що тварина хворіла на сказ. Відтак, наголосив, ситуація потребує реагування згідно Закону України “Про ветеринарну медицину” та чинної інструкції “Про заходи по боротьбі зі сказом тварин”.

За рішенням комісії, карантин діятиме у вогнищі виявленого захворювання – в районі вул. Житомирської, 84 – та на прилеглих до нього територіях у радіусі 1 км і триватиме 2 місяці: до 27 березня 2023 року.

Також на засіданні було затверджено низку заходів, спрямованих на профілактику та оздоровлення вогнища сказу. Це – термінове епізоотичне обстеження місця виявлення хворої тварини та його вимушена дезінфекція у відповідності до “Інструкції щодо проведення ветеринарної дезінфекції об’єктів тваринництва”, проведення профілактичних щеплень тварин на території міста і загрозливої зони тощо.

Останні новини