Бердичів

міська рада

Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

IMG_20230223_145851-1

11 питань розглянули на своєму засіданні члени комісії з питань захисту прав дитини. Близько третини з них стосувалися визначення місця проживання – потрібно було розв’язати спори між батьками стосовно того, де проживатимуть їхні діти. На те, що з ними разом мешкатимуть діти, інформують спеціалісти служби у справах дітей, не може розраховувати той з батьків, котрий не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або вживає наркотичні засоби, своєю поведінкою може зашкодити здоров’ю та розвитку дитини.

До порядку денного засідання увійшла також низка питань, пов’язаних із позбавленням батьківських прав. На комісії, зокрема, розглянули звернення матерів, які просили позбавити батьківських прав своїх колишніх чоловіків. Вислуховувалися, за можливості, всі сторони (у тому числі й діти), і питання про доцільність чи недоцільність позбавлення виносилося на голосування.

У чотирьох випадках члени комісії розглянули питання про надання дозволу на укладення договорів щодо нерухомого майна, що належить на праві власності або на праві користування малолітнім, неповнолітнім дітям.

Збір необхідних документів, пошук інформації, бесіди з батьками та з дітьми, обстеження умов проживання, надіслання запитів до відповідних служб – це лише частина тієї роботи, що її виконує місцева служба у справах дітей, перед тим, як справа доходить до розгляду на профільній комісії. Кінцеве рішення, наголошує т. в. о. начальника міської служби у справах дітей Вікторія Осіпова, має працювати на одну єдину ціль – служити захистом законних інтересів та прав дітей.

Останні новини