Бердичів

міська рада

До роботи на сесії готові: депутати міськради відпрацювали у постійних комісіях

IMG_20230223_101037-3

Очікується, що 34-та чергова сесія Бердичівської міської ради, яка має відбутися 28 лютого, буде чи не найрекорднішою за кількістю питань у Порядку денному: депутатам належатиме розглянути 80 із лишнім проєктів рішень. Втім, це не означає, що вона буде найтривалішою за часом проведення (звісно, за умови відсутності форс-мажору), зауважує секретар міської ради Богдан Коляда, адже народні обранці, зазначає, максимально продуктивно попрацювали на постійних депутатських комісіях, намагаючись розібратися у представлених проєктах ретельно й водночас оперативно. Здебільшого, засідання тривали по 2,5-3 години, хоча ось гуманітарна комісія розглядала представлені проєкті близько 6 годин.

Насамперед, інформує Богдан Коляда, одностайне схвалення депутатів викликали усі проєкти, пов’язані з підтримкою Збройних Сил України. Чимала частина проєктів, винесених на розгляд народних обранців, стосуватиметься звітів про проведену минулоріч  роботу від представників служб та підрозділів із різних галузей. Тут теж не виникало особливих розбіжностей у думках.

Водночас члени комісій виступили з кількома пропозиціями, що напряму не стосувалися представлених проєктів, стосуючись при цьому покращення ефективності діяльності галузей. Так, зокрема, ними було дано доручення управлінню ЖКГ розробити місцеву Програму озеленення та визначити, у що може обійтись громаді будівництво власних локальних очисних споруд. Так само є ідея виділити 3,7 млн. грн. на придбання компактного автомобіля-вишки. Можливості даної вишки дозволять працювати на висотах раніше недосяжних – обрізати дерева, ремонтувати дахи, міняти ліхтарі тощо.   

Жваве обговорення у комісіях викликав проєкт, що стосувався фінансування завершення робіт у міському плавальному басейні. За планом, на ці цілі з бюджету громади передбачено виділити близько 38,0 млн. грн. (11,0 млн. грн. із цієї суми – на погашення заборгованості за вже виконані роботи). Кошти чималі, констатують депутати, і у цьому контексті у них виникли питання з приводу проведення ремонту чаші басейну, яку до цього вже ремонтували, та низки додаткових робіт, що їх, начебто, потребує басейн. У зв’язку з зазначеним, було прийнято рішення колективно виїхати на об’єкт і на місці ознайомитися з усіма деталями. Аби могти інформувати громаду про стан справ і на сесію вийти з чітким баченням подальших дій.

Заборгованість із заробітної плати медичним працівникам… З метою з’ясування причини виникнення даної проблеми народні обранці планують заслухати на сесії директора КНП «Бердичівська міська лікарня» Анатолія Сову.

Серед проєктів, стосовно яких у депутатів виникли питання, був проєкт щодо загальної чисельності апарату виконавчого комітету міської ради. Якщо точніше, то членів комісій зацікавила пропозиція збільшити штат працівників Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Втім, зауважує Богдан Коляда, тут потрібно буде врахувати той факт, що у планах – збільшити перелік послуг, що їх надаватимуть у Центрі.

Тож комісії своє відпрацювали, попереду – сесія, а перед нею – Погоджувальна рада. У депутатському корпусі декларують готовність працювати конструктивно. Як це виглядатиме у реальності, покаже 28-го лютого.