Бердичів

міська рада

Звіти за минулий рік та цільові орієнтири на 2023-й озвучили керівники первинної і вторинної ланок місцевої медицини

IMG_20230131_150625-1

На якому рівні та з якими показниками відпрацювали минулий рік, відзвітували керівники місцевої медичної «первинки» та «вторинки» – директорка КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердичівської міської ради Наталія Хорошун та директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради Анатолій Сова.

Так, зокрема, директорка ЦПМСД нагадала, з чого складається мережа Центру, інформувала про кількість відвідувань та подані у 2022-му декларації. Окремо зупинилася на структурі доходів та видатків, доповіла про те, як виконувалися заходи, передбачені місцевою Програмою розвитку і підтримки галузі охорони здоров’я. Озвучила Наталія Хорошун і перелік послуг, що безоплатно надаються ЦПМСД, та проаналізувала складені лікарями Центру електронні направлення. Підприємство має чітко окреслені завдання на 2023 рік, здійснювало та здійснюватиме свою діяльність, відповідно визначеної Місії – забезпечувати кваліфікований медичний супровід мешканців громади, поліпшувати якість і тривалість їхнього життя через попередження хвороб та пропаганду здорового способу життя, забезпечувати доступність та якість первинної медичної допомоги, заснованої на принципах доказової медицини.

Стан із народжуваністю та смертністю, ситуація з захворюваністю на соціально небезпечні хвороби, виявлення випадків туберкульозу і захворюваність та смертність від інсультів та інфаркту міокарда – ці та низка інших показників увійшли до звіту Анатолія Сови. З-поміж іншого, директор міської лікарні зупинився на показниках роботи акушерсько-гінекологічного відділення та інших відділень лікарні, проінформував про укомплектованість кадрів, а також про доходи та видатки підприємства у минулому році. Окремо, Анатолій Сова озвучив перелік проведених поточних ремонтів та яке обладнання і транспорт було придбано минулоріч. Завершив свій звіт визначенням цільових орієнтирів у діяльності лікарні на 2023-й.

За дуже непростий рік активної роботи в умовах війни подякував медикам бердичівської громади присутній на звіті Сергій Орлюк. Той рівень співпраці, що утворився між первинною та вторинною ланкою, зазначив міський голова, дозволив, зокрема, на відміну від багатьох закладів області уникнути боргів по заробітній платі. Реформа у медицині триває, і попереду – черговий етап. Кластерна лікарня. Віддаючи належну шану досвіду, бердичівські медики, на думку Сергія Орлюка, мають іти вперед у навчанні, самовдосконаленні, підвищенні кваліфікації. Так само, як і у пошуку молодих фахівців із дефіцитних у лікарні спеціалізацій. Шукати тих, кого наразі не вистачає.

Як міський голова він не отримував скарг від населення на те, що медики, начебто, диктують пацієнтам списки з туалетним папером, миючими засобами тощо, і це не може не тішити, підкреслив Сергій Орлюк. Водночас, звернув увагу, і місто не забуває про свою медицину: цьогоріч з бюджету громади виділено 34,0 млн. грн., і це – немала сума. При цьому лікарі не повинні розраховувати на те, що хтось за власним бажанням прийде і допоможе, наголосив міський голова: мають шукати грантові проєкти, брати в них участь, просувати лікарню у різних інституціях, у тому числі, й міжнародних.

На 50 % збільшилась кількість пролікованих хворих, удвічі зросла кількість проведених операцій – це позитивна динаміка, якої давно вже не спостерігалося, констатував Сергій Орлюк. І рекомендував лікарям не забувати висвітлювати свою діяльність у соцмережах.

У свою чергу, відкритий, з власних слів, до тісної співпраці з усіма ланками медицини новопризначений начальник відділу охорони здоров’я Бердичівської міської ради Богдан Яковенко. Вже окреслені основні завдання міським головою, зазначив, і ті, проблеми, на вирішенні яких треба сконцентруватися у першу чергу. Спільнота медиків у громаді велика, з початком широкомасштабної агресії майже всі до одного залишилися на свої робочих місцях, не залишивши громаду. Так що – до праці.