Бердичів

міська рада

Притулок для безпритульних тварин: визначається, в яку суму обійдеться завершення будівництва та утримання закладу

изображение_viber_2023-02-27_14-56-25-061-1

Однією з проблем, яку гостро переживає Бердичів, є безпритульні тварини. На минулій сесії міської ради було виділено кошти на коригування проєктно-кошторисної документації з будівництва притулку. Із метою успішної реалізації проєкту, закінчення будівництва та введення об’єкта в експлуатацію фахівцями вивчається досвід вже існуючих та ефективно діючих подібних закладів у Вінниці, Житомирі, Львові, Чернівцях, Києві та у низці районних центрів України.

У 2013 році у Бердичеві стартували підготовчі роботи з будівництва притулку для безпритульних тварин. Об’єкт розташувався за адресою: вул. Чуднівська, 156. Через два роки – у 2015-му – було виготовлено проєктно-кошторисну документацію: загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на лютий 2015-го року склала 2,918 млн. грн.

Протягом 7-ми років – із 2013-го по 2020-й – на будівництво спрямували 2,192 млн. грн. Було виконано наступні роботи:

  • вертикальне планування території;
  • земляні роботи, дорожнє покриття, під’їзна дорога, фундаменти;
  • огородження притулку;
  • зовнішні мережі водопостачання;
  • водовідведення;
  • зовнішнє електроосвітлення;
  • льох, ізолятор, головний корпус.

У 2020 році провели чергове коригування проєктно-кошторисної документації. Загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах 2020 року склала 7,703 млн. грн.

Сьогодні спеціалістами визначається орієнтовна собівартість утримання притулку. Зокрема, мова йде про можливу вартість харчування тварин, утримання приміщень, опалення, розміщення та утримання тварин, робочі місця для персоналу.  

Управління житлово-комунального господарства Бердичівської міської ради