Бердичів

міська рада

Бердичівська громада може стати учасницею Програми Ради Європи

IMG_20230321_123150

Між представниками Бердичівської міської ради, місцевих громадських організацій і працівниками виконкому з одного боку та Ради Європи – з іншого, – відбулася робоча нарада в онлайн-форматі. Темою обговорення стала потенційна участь бердичівської громади у Програмі організації.

За словами секретаря міськради Богдана Коляди, він попередньо вже брав участь у засіданні Ради Європи, де вдалося окреслити напрямки майбутньої співпраці. Нині ж, зазначив, у межах реалізації її підготовчого етапу, спільно із начальниками та спеціалістами відділів і управлінь було заповнено необхідні анкети та підготовлено паспорт збору даних.

Представлену інформацію розглянули і проаналізували експерт проєкту Ради Європи, керівник ГО “Форум розвитку громадянського суспільства” Олексій Коваленко та членкиня координаційної ради з питань реалізації в Україні ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд” Юлія Дроздович. Вони надали основні рекомендації, виконавши які, громада матиме можливість зробити впевнений крок на шляху до європейського розвитку.

Зокрема, першочергово мова йшла про доопрацювання головних документів Бердичівської МТГ – Статуту і Стратегії розвитку. Попередньо закінчити роботу над цими двома важливими документами громада може у 2023-му році.

Наступна рекомендація стосувалася зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень. Так, на думку експертів, слід зменшити кількість голосів, необхідних для розгляду місцевою владою петицій від населення, та покращити функціонал офіційного сайту Бердичівської міської ради. Щодо останнього, Рада Європи готова допомогти технічною підтримкою.

Також експерти наголосили на необхідності звернути увагу ще на кілька моментів: адаптацію внутрішньо переміщених осіб у життя громади (із включенням цього пункту до Стратегії розвитку), активну участь в отриманні грантових коштів, передбачених проєктом, для організації громадянського суспільства, підвищення спроможності роботи міської ради та оцінку якості прийняття рішень працівниками виконкому.

Представники Ради Європи надаватимуть громаді менторську допомогу у вигляді конференцій, навчань, тематичних зустрічей, тренінгів.

Участь у програмі організації, впевнений Богдан Коляда, сприятиме залученню у Бердичів донорських коштів, а також допоможе ефективно і швидко вирішувати різноманітні питання, що виникають в процесі життєдіяльності громади.