Бердичів

міська рада

Відбулося засідання комісії з обстеження пам’яток культурної спадщини

IMG_20230315_160719

На засіданні комісії з обстеження пам’яток культурної спадщини розглянули низку питань, що стосувалися культурних об’єктів місцевого значення.

Ескіз меморіальної дошки, присвяченої 100-й річниці зустрічі у Бердичеві голови Директорії УНР Симона Петлюри та голови Польської Держави Юзефа Пілсудського, представив членам комісії депутат міської ради Василь Толочко. У 2020 році, зазначив, було створено робочу групу, котра займалася вивченням цього питання. Ескіз доопрацювали, і нині він враховує інтереси як української, так і польської сторони, а також – бердичівської громади. Члени комісії підтримали пропозицію встановлення дошки на будівлі міського залізничного вокзалу та таблички із QR-кодом, за допомогою якого можна було би більш детально дізнатися про зазначену історичну подію.

Підняли на засіданні і питання щодо пам’ятного знаку – танка Т-34, встановленого на площі Привокзальній. У результаті тривалого обговорення члени комісії вирішили винести пропозицію облаштування скверу відпочинку з демонтажем і перенесенням об’єкту на територію балансоутримувача на розгляд сесії міської ради. Попередньо проєкт рішення вивчатиметься на постійних депутатських комісіях, зокрема, на гуманітарній у розширеному складі.

Окрім того, одноголосно було вирішено ліквідувати напис російською мовою, викарбуваний на Меморіалі “Слава Героям!”. Наступним кроком до оновлення Меморіалу стануть громадські обговорення щодо нового напису. Серед запропонованих комісією варіантів – слова з Державного Гімну, цитати з Євангелія, гасло “Слава Україні! Героям слава!”.

Також на засіданні було внесено зміни до рішення виконавчого комітету щодо складу комісії з обстеження пам’яток культурної спадщини та погоджено створення комісії для огляду пам’яток, які є особливо цінними для громади – приміщень Кляштора, Костелу Святої Варвари, Синагоги та медичного коледжу.