Бердичів

міська рада

“Жінка – як квітка”: у Бердичеві розпочала роботу унікальна фотовиставка

IMG_20230306_103747

У виставковому залі Музею історії міста Бердичева відбулося відкриття експозиції “Жінка – як квітка”, створеної командою Громадської спілки “Дім ветерана”. Художній задум у життя втілила фотографиня, членкиня Спілки фотохудожників України Ганна Ковальчук.

За словами кураторки проєкту Юлії Толмачової та її помічниці, волонтерки і військослужбовиці Олени Сивак, презентація планувалася ще у 2022 році, але на заваді стала повномасштабна війна. А нещодавно виставка була експонована у столиці Словацької республіки – Братиславі, за участі послів із шістьох різних країн.

Моделі, зображені на світлинах, – дружини загиблих та важкопоранених Українських Воїнів. Вони є втіленням не лише краси, тендітності та жіночності, а й стійкості, незламності, сили духу, підкреслюють організатори. Образ, квіти і локація для кожної героїні підбиралися дуже ретельно, щоб якнайповніше підкреслити її індивідуальність, передати її характер та життєву історію.

Більшість із цих жінок, за словами Юлії Толмачової, попри особисту трагедію і біль, завдані війною, нині беруть активну участь у реабілітації та ментальній реінтеграції військовослужбовців і ветеранів, які потребують допомоги, повертаючись до мирного життя. Проєкт покликаний показати усьому світу, якою насправді є українська жінка – красивою, вільною, сильною, вірною супутницею українського чоловіка і воїна.

За активну громадську позицію, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у збереження історичної пам’яті українського народу голова Житомирської обласної організації Національної спілки фотохудожників України Валерій Мельников вручив Юлії Толмачовій і Ганні Ковальчук Почесні Грамоти НСФХУ.

Високо оцінила презентовані світлини депутатка Житомирської обласної ради Алла Мусевич. А міський голова Сергій Орлюк подякував усім причетним до створення унікального фотопроєкту та наголосив, що бердичівська громада неодмінно збереже пам’ять про кожного, хто віддав своє життя за волю і незалежність України. Кожен, хто загинув, хто воює, хто допомагає, хто чекає, хто молиться, продовжив, так чи інакше наближає Перемогу та подальше мирне життя.

Презентація супроводжувалася виступами солістів міського Палацу культури ім. О. Шабельника: Сергія Ланцова, Оксани Тимків, Максима Свіренка.

Фотовиставка працюватиме до 17 березня без вихідних. Відвідати її запрошують усіх охочих.