Бердичів

міська рада

Міський голова Сергій Орлюк підписав Меморандум про співпрацю з ТОВ “ЧОТИРИ ЛАПИ Україна” 

IMG_20230324_165129_193

Меморандум про співпрацю у сфері регулювання кількості безпритульних тварин на території Бердичівської міської територіальної громади підписали міський голова Сергій Орлюк та лідерка команди ТОВ “ЧОТИРИ ЛАПИ Україна” Олена Сушко. 

Документ, який має на меті покращення епізоотичного, санітарно-епідемічного, екологічного стану громади та збереження здоров’я населення, окреслює основні напрямки співробітництва сторін. Так, зокрема, товариство зобов’язується запровадити на території громади Програму гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин, яка включатиме в себе: 

  • стерилізацію та вакцинацію безпритульних тварин, а також догляд за ними; 
  • ідентифікацію і реєстрацію стерилізованих та доглянутих тварин; 
  • використання власного персоналу для розвитку програм допомоги безпритульним тваринам; 
  • використання мобільних клінік;
  • інформування населення щодо розвитку Програми тощо.

У межах реалізації Меморандуму сторони повинні створити спільну робочу групу для координації дій. 

Окрім того, Договір про співпрацю також було укладено між ТОВ “ЧОТИРИ ЛАПИ Україна” та МКП “Бердичівкомунсервіс”. 

Після підписання документів, представники товариства провели прес-конференцію для депутатів міської ради, працівників виконавчого комітету та зоозахисників.  

За словами Олени Сушко, команда “ЧОТИРИ ЛАПИ Україна”, яка є частиною міжнародного фонду “FOUR PAWS International”, послуговується у своїй роботі виключно європейськими протоколами та використовує найгуманніший і, водночас, найефективніший метод: відлов, стерилізацію, вакцинацію та повернення. Відомості про стерилізованих тварин заносять у спеціальну базу даних, яку потім передають у користування громади.

Якщо ж прибрати безпритульних тварин з вулиць насильницькими методами, наголосили представники мобільної команди, на їхнє місце обов’язково мігруватимуть інші. Стерилізовані тварини, зазначили, не розмножуються, але й не допускають на територію свого проживання нових особин. З часом їхня кількість зменшуватиметься за рахунок природного відбору.

Окрім того, підкреслила Олена Сушко, команда може безкоштовно навчати одного-двох жителів громади, які потім змогли би працювати ловцями тварин при місцевій комунальній службі. Додатково товариство готове проводити “Уроки доброти” для учнів 2-4 класів, щоб навчити їх правильному поводженню з тваринами.

Наразі у Бердичеві, запевнили представники товариства, ситуація далека від критичної. Адже, кажуть, вони працюють по всій Україні, тому мають з чим порівняти.

Заступник міського голови Руслан Квятківський та секретар міської ради Богдан Коляда подякували мобільній команді за роз’яснення та висловили сподівання на плідну співпрацю .