Бердичів

міська рада

Проєктанти станції знезалізнення води у Бердичеві зустрілися з депутатами міської ради

IMG_20230324_105028-1

Якою має бути майбутня станція знезалізнення води – це питання обговорили між собою проєктанти, котрі займатимуться будівництвом об’єкта, та депутати Бердичівської міської ради. Участь в обговоренні також взяли міський голова Сергій Орлюк, секретар міської ради Богдан Коляда та директор МКП «Бердичівводоканал» Костянтин Анучін.

Поява станції знезалізнення дасть можливість використовувати свердловини, постачаючи воду з них до окремих мікрорайонів міста. У випадку з Бердичевом планується, що підрядники не лише побудують саму станцію, а й відновлять 5 свердловин та мережу водопостачання протяжністю 4 км.

Проєктанти ознайомили з проєктом народних обранців, а заодно з’ясували, якою ті бачать станцію. Одне з головних питань полягало у тому, з чого її будувати. На самому початку проєктування задумувалося використати так звані сендвіч-панелі – будматеріал, що має тришарову структуру: шар утеплювача між двома листами жорсткого матеріалу. Втім, дещо згодом з’явилася думка використати в якості будматеріалу пінобетон. У першому випадку будівництво обіцяло бути оперативнішим і таким, що має закінчений естетичний вигляд, у другому ж – більш «капітальним» (тобто, більш міцним та надійним), що у часи війни є досить вагомим чинником і, скоріш за все, дещо дешевшим.

За результатами обговорення, зійшлися на пінобетоні. Загалом, зі слів проєктантів, чималу роль у процесі будівництва гратиме фінансування: його повнота та своєчасність, підкреслили, напряму впливатиме на тривалість робіт.

0,84 млн. грн. рішенням депутатів вже було виділено на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Що ж до решти коштів, то, як зауважили на зустрічі, починають діяти відповідні державні програми, і, загалом, є різні варіанти й співвідношення – державна підтримка, місцевий бюджет, гранти, донори тощо.

Будь-яка подібна установа, наголошує Сергій Орлюк, починає розцінювати громаду як потенційного партнера лише у тому випадку, коли бачить готовність до реалізації проєкту у самій громаді.