Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк: “Завершення декомунізації та облаштування Алеї Слави – актуальні напрямки підготовки до Перемоги”

IMG_20230310_100137

На черговому засіданні виконавчого комітету, що відбулося 9 березня, міський голова Сергій Орлюк окреслив актуальні напрямки підготовки бердичівської громади до Перемоги. Насамперед, зауважив, це – завершення процесу декомунізації, що полягає у перейменуванні топонімічних об’єктів та демонтажу радянської символіки. 

Оскільки нині існують певні розбіжності у назвах кількох вулиць та провулків міста, наголосив Сергій Орлюк, слід прийняти деякі процедурні рішення, спрямовані на усунення невідповідностей. 

Також міський голова звернув увагу членів виконкому на питання щодо пам’ятного знаку, розташованого на площі Привокзальній.

Згідно із офіційною радянською версією, встановлена техніка – це танк Т-34, який зі своїм екіпажем безпосередньо брав участь у визвольних боях за Бердичів в січні 1944 р. Однак, за твердженням краєзнавців, насправді на постаменті стоїть танк модифікації Т-34-85, який було прийнято на озброєння у січні 1944 р. Відповідно, брати участь у звільненні міста ця конкретна військова машина не могла, а історична колізія, вочевидь, виникла у зв’язку із вимогами тогочасної ідеології. (Детальніше ознайомитися із історією пам’ятного знаку та оцінками краєзнавців можна за посиланням: http://berdychiv.in.ua/%D0%BF%D0%BB-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA-%D1%82-34-%D1%96%D1%81%D1%82/) Тому, зазначив міський голова, питання слід ретельно вивчити, винести на розгляд профільної комісії, а потім – і на громадські обговорення.

Не менш важливим завданням, підкреслив Сергій Орлюк, є облаштування у Бердичеві Алеї Слави. Станом на сьогодні у цьому напрямку вже є певні напрацювання та ескізи, однак, продовжив, слід розробити чіткий алгоритм втілення їх у життя.

Також на засіданні заступник міського голови Руслан Квятківський та управління ЖКГ отримали доручення провести роботи з упорядкування території старого загальноміського цвинтаря та, зокрема, сектора військових поховань.

Останні новини