Бердичів

міська рада

“Творю для вас і серцем, і душею”: відбувся творчий вечір художниці та поетеси Ольги Дзюрбей

IMG_20230316_205926

У Музично-драматичному театрі на Європейській відбувся творчий вечір мисткині Ольги Дзюрбей, приурочений до її 75-річного ювілею. Привітати іменинницю та розділити із нею святковий настрій прийшли друзі, колеги та шанувальники її творчості.

Художниця, письменниця, поетеса, громадська діячка, лауреатка обласної літературно-мистецької премії ім. Лесі Українки, членкиня міської Спілки вільних художників і народних майстрів “Вернісаж”, Заслужена майстриня народної творчості України Ольга Дзюрбей народилася 16 березня 1948 р. в селі Вільшанка Чуднівського району Житомирської області в родині художника Олександра Яцюка. Після закінчення середньої школи навчалася в Житомирському культурно-освітньому училищі на керівника хорового колективу за спеціальністю хормейстер-диригент. Працювала методисткою, керівницею хору, художницею. У 1987 р. закінчила Київський Державний інститут культури ім. О. Є. Корнійчука за спеціальністю “культурно-освітня робота”.

У 2007 році Ользі Дзюрбей за вагомі творчі здобутки присвоєно звання “Майстер народної творчості”, а у 2015-му – за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва та високу професійну майстерність – почесне звання “Заслужений майстер народної творчості України”.

Персональні виставки художниці, котра працює в жанрі сучасного авангарду, зокрема, експресіонізму, пройшли в Бердичеві, Житомирі, Києві. Експонуються картини майстрині й за кордоном – у Данії, Швейцарії, Сполучених Штатах Америки.

Поціновувачі таланту художниці кажуть, що її полотна ніби “промовляють” до глядача, надаючи йому можливість думати, бачити та уявляти.

Кілька років тому, зізнається Ольга Дзюрбей, вона почала творити словом. А у своїй першій збірці – “Голос кохання” – зуміла поєднати обидва мистецтва: поетичне і образотворче. Усі зображення у книзі – графічні ілюстрації та репродукція картини на палітурці – належать перу художниці.

У день свого 75-річчя мисткиня презентувала публіці другу збірку інтимної лірики під назвою “Кохаю я тебе… чекаю!” Це, за словами авторки, – віршоване послання до коханого, який перебуває на війні, і до коханої, котра на нього чекає.

Поезію Ольги Дзюрбей зі сцени декламували працівниці культури Світлана Вдовиченко та Людмила Горобчук. Музичні вітання дарували солісти Міського палацу культури ім. О. Шабельника Сергій Ланцов, Тетяна Мінич, Вікторія Петренко, Максим Свиренко, Олександр Боровський, Заслужений працівник культури України Сергій Ігнатенко, флейтистка Дар’я Книжник, чоловіча вокальна формація “La forza”.

Вітальні слова на адресу ювілярки прозвучали з вуст депутаток Житомирської обласної ради Алли Мусевич і Людмили Кицак, а також засновника і керівника БО “Відкрите серце” Петра Залізного.

Творчість Ольги Дзюрбей, пронизану чуттєвістю, ніжністю та відвертістю, високо оцінив і міський голова Сергій Орлюк. Він подякував ювілярці за невтомну працю на культурній ниві та побажав не розлучатися із натхненням, постійно відчувати щастя і радість, щодня наповнювати цей світ своїми новими роботами.

За ініціативи Ольги Дзюрбей у фойє театру було організовано благодійний продаж її сувенірної продукції. Усі зібрані кошти мисткиня передасть на потреби Збройних сил України.