Бердичів

міська рада

Як ВПО підтвердити робочий стаж, якщо трудова книжка залишилася в окупації?

fe2a6cf3-e690-4d93-adba-834948a870cd

Як ВПО підтвердити робочий стаж, якщо трудова книжка залишилася в окупації?

Зробити це можна онлайн. В системі Пенсійного фонду України зберігаються дані та, починаючи з 2000 року, генерується електронна трудова книжка.

Відновити втрачену інформацію можна через портал електронних послуг ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua/) або за допомогою мобільного застосунку для Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.gov.pfu&hl=uk&gl=US&pli=1) та IOS (https://apps.apple.com/ua/app/%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B4/id1488083719?l=uk).

Для цього потрібно:

Авторизуватися в обраному е-сервісі за допомогою електронного підпису або BankID. Перейти до меню “Комунікації з ПФУ” й вибрати “Запит на отримання електронних документів”. З-поміж типів звернення обрати “Витяг з ЕТК”, заповнити інші додаткові поля, підписати та направити ваше звернення.

Ознайомитися з інформацією про періоди роботи та завантажити її на свій пристрій можна буде вже за декілька хвилин у розділі “Мої звернення”.

Як ВПО довести свій стаж за період до 2000 року?

За відсутності трудової книжки або записів у ній, трудовий стаж за період до 2000 року встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами, зокрема:

• довідок, виписок із наказів, особових рахунків і відомостей на видачу заробітної плати;
• посвідчень і характеристики;
• письмових трудових договорів та угод з відмітками про їх виконання;
• членських квитків профспілок (підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків).

Отримати ці документи можна шляхом звернення до підприємств, установ, організацій, в яких особа працювала. У разі припинення їх діяльності – до правонаступників або архіву, до якого було передано документацію.

Крім того, за відсутності необхідних документів і неможливості їх одержання у зв’язку з воєнними діями стаж роботи, який дає право на пенсію, може бути встановлений на підставі показань не менше двох свідків. Однак це можливо лише за дотримання певних вимог:

• підтверджується загальний стаж роботи;
• свідки мають знати заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації або в одній системі;
• такі особи повинні мати документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Звертаємо увагу, що для підтвердження пільгового стажу обов’язково слід звернутися за довідкою до роботодавця або до архівної установи. Якщо ж це неможливо зробити, то до суду.

За інформацією Телеграм-каналу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України