Бердичів

міська рада

100 років тому у Бердичеві народився художник-імпресіоніст Арон Бух

IMG_20230331_182212_634

31 березня минає 100 років з Дня народження Арона Буха – художника-імпресіоніста з унікальною манерою створення картин.

Майбутній митець народився у 1923 році в Бердичеві, де разом з батьками жив до трирічного віку. Потім родина змушена була переїхати до столиці тодішнього радянського союзу.

Арон Бух, за спогадами очевидців, захоплювався малюванням ледь не з пелюшок. У 14-тирічному віці розпочав навчання в Будинку художнього виховання дітей одного із районів москви, яке перервалося із початком 2-ої Світової війни. Тоді ж родина художника знову вимушено переїхала і почала життя з нуля.

За кілька років юнак повернувся до столиці. Відвідував художню студію при Всесоюзній центральній раді професійних спілок, у 1947 році з відзнакою закінчив московське обласне художнє училище “Пам’яті 1905 р.”. Вже за рік молодий митець почав активно виставляти свої роботи на широкий загал та брати участь у художніх виставках різного масштабу.

Арон Бух, за словами сучасників, щодня практикувався у живописі. “Я працюю – значить живу, я живу – значить працюю” – записано у нотатнику художника. Творчий запал та натхнення митець проніс крізь усе своє довге життя. Помер 21 лютого 2006 року.

Одна із картин (“Полудень”), котра на постійній основі експонується у Музеї історії міста Бердичева, належить пензлю Арона Буха.

Останні новини