Бердичів

міська рада

Бердичівську громаду відвідали представники французької компанії BETEN Ingénierie International

IMG_20230403_150250_957

Міський голова Сергій Орлюк зустрівся із представниками французької компанії BETEN Ingénierie International, яка спеціалізується на  інфраструктурних проєктах у сфері житлово-комунального господарства. До участі в обговоренні нових технічних рішень щодо водопостачання та водовідведення також долучилися заступник міського голови Руслан Квятківський, секретар міської ради Богдан Коляда та директор МКП “Бердичівводоканал” Костянтин Анучін.

Президент BETEN Ingénierie International Жан Рош та операційний директор компанії Філіп Оспіталь презентували проєкт встановлення пілотних модульних установок для підготовки питної води та очищення стічних вод. Проєкт, інформували, розроблено у межах програми FASEP Міністерства економіки, фінансів, промисловості та промислового і цифрового суверенітету Франції.

За словами Жана Роша, процес водопостачання можна модернізувати за допомогою встановлення мобільної чи стаціонарної установки, діяльність якої заснована на основі комбінації традиційних технологій очищення питної води: коагуляції, флокуляції, фільтрації, дезінфекції ультрафіолетом, хлорування. Для зворотного процесу – водовідведення – пропонується модульна установка “контейнерного” типу, яка працює на основі біологічного очищення стоків, а повний цикл очищення відбувається в єдиному резервуарі. 

Обладнання, зазначив Жан Рош, є міцним і надійним, відзначається простотою експлуатації, адаптоване до параметрів української інфраструктури та потребує мінімального технічного обслуговування. Аналогічні установки, зазначив, уже використовуються у Хусті, що на Закарпатті. Частину коштів на придбання і монтаж устаткування покриває французька сторона, решту – повинна сплатити громада.

Учасники зустрічі детально обговорили технічні можливості презентованого обладнання, перспективу створення 3D-моделі усіх комунікацій, розташованих на території громади та домовилися про подальшу співпрацю у зазначеному напрямку.

Окрім того, закордонні партнери задекларували намір відновити роботу за культурним проєктом “Бальзак”, який був тимчасово призупинений у зв’язку із пандемією, а потім – і початком повномасштабної війни в Україні. . Ідея проєкту полягає у створенні туристичного маршруту, пов’язаного із іменем Оноре де Бальзака, який пролягатиме через Францію, Польщу та Україну.

Останні новини