Бердичів

міська рада

Виправні установи бердичівської громади відвідали представники влади та колеги із Центрального регіону

IMG_20230420_165729

Представники центральної, обласної, районної та міської влади, а також начальники державних установ виконання кримінальних покарань Центрального регіону відвідали “Бердичівську виправну колонію (№ 70)” і “Бердичівський виправний центр (№108)” у межах відзначення 25-ої річниці створення Державної кримінально-виконавчої служби.

За словами начальника “Бердичівської виправної колонії (№ 70)” Олександра Доробалюка, установа, яку він очолює, належить до установ максимального рівня безпеки і є такою єдиною у Центральному регіоні. Станом на сьогодні у колонії відбувають покарання 250 осіб, засуджених за тяжкі та особливо тяжкі злочини. Серед них, зазначив, – 56 довічників. Наразі установа працює над наближенням до європейських стандартів відповідно до Стратегії реформування ДКВС, ухваленої Кабінетом Міністрів України.

Візитери мали змогу оглянути низку об’єктів колонії: режимно-секретний орган, центр відеомоніторингу, відділення гуртожитку, дільницю слідчого ізолятора, дільницю посиленого контролю, штрафні приміщення, – та ознайомитися із оновленими умовами перебування засуджених і несення служби персоналом.

Також відвідувачі побували на виробничій дільниці, де працюють засуджені. Серед продукції, яку виготовляють у колонії, є вироби з дерева (лавки, альтанки, піддони, ящики, лотки, гойдалки тощо) та з бетону (декоративна та тротуарна плитка, бордюри, на півсфери, стовпчики, огорожі тощо). З початком повномасштабного вторгнення, наголосив Олександр Доробалюк, засуджені стали виготовляти рукавиці, маскувальні костюми, аптечки, бліндажні скоби та інші необхідні військовослужбовцям Збройних сил України речі.

Окрім того, працівники колонії № 70 продемонстрували роботу службової собаки і кінолога, які, за легендою, затримували та знешкоджували засудженого-втікача.

Складські приміщення, де зберігаються продукти харчування, приміщення етапу, штабні кімнати для персоналу, котельню, пральню, кімнату психологічного розвантаження Бердичівського виправного центру (№108) показав відвідувачам його начальник Арменак Чобанян.

На думку міського голови Сергія Орлюка, бердичівські виправні установи успішно впроваджують реформи, що покликані створити гуманістичну систему виконання покарань, гарантуючи водночас безпеку громади.