Бердичів

міська рада

Виправні установи бердичівської громади відвідали представники влади та колеги із Центрального регіону

IMG_20230420_165729

Представники центральної, обласної, районної та міської влади, а також начальники державних установ виконання кримінальних покарань Центрального регіону відвідали “Бердичівську виправну колонію (№ 70)” і “Бердичівський виправний центр (№108)” у межах відзначення 25-ої річниці створення Державної кримінально-виконавчої служби.

За словами начальника “Бердичівської виправної колонії (№ 70)” Олександра Доробалюка, установа, яку він очолює, належить до установ максимального рівня безпеки і є такою єдиною у Центральному регіоні. Станом на сьогодні у колонії відбувають покарання 250 осіб, засуджених за тяжкі та особливо тяжкі злочини. Серед них, зазначив, – 56 довічників. Наразі установа працює над наближенням до європейських стандартів відповідно до Стратегії реформування ДКВС, ухваленої Кабінетом Міністрів України.

Візитери мали змогу оглянути низку об’єктів колонії: режимно-секретний орган, центр відеомоніторингу, відділення гуртожитку, дільницю слідчого ізолятора, дільницю посиленого контролю, штрафні приміщення, – та ознайомитися із оновленими умовами перебування засуджених і несення служби персоналом.

Також відвідувачі побували на виробничій дільниці, де працюють засуджені. Серед продукції, яку виготовляють у колонії, є вироби з дерева (лавки, альтанки, піддони, ящики, лотки, гойдалки тощо) та з бетону (декоративна та тротуарна плитка, бордюри, на півсфери, стовпчики, огорожі тощо). З початком повномасштабного вторгнення, наголосив Олександр Доробалюк, засуджені стали виготовляти рукавиці, маскувальні костюми, аптечки, бліндажні скоби та інші необхідні військовослужбовцям Збройних сил України речі.

Окрім того, працівники колонії № 70 продемонстрували роботу службової собаки і кінолога, які, за легендою, затримували та знешкоджували засудженого-втікача.

Складські приміщення, де зберігаються продукти харчування, приміщення етапу, штабні кімнати для персоналу, котельню, пральню, кімнату психологічного розвантаження Бердичівського виправного центру (№108) показав відвідувачам його начальник Арменак Чобанян.

На думку міського голови Сергія Орлюка, бердичівські виправні установи успішно впроваджують реформи, що покликані створити гуманістичну систему виконання покарань, гарантуючи водночас безпеку громади.

Останні новини