Бердичів

міська рада

В Україні електросамокати визнано транспортними засобами

IMG_20230404_173619~2

Президент України Володимир Зеленський підписав новий Закон України “Про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів”.

З-поміж іншого, Закон регулює використання електросамокатів та моноколіс. В залежності від потужності їх прирівнюють до електротранспорту, а людей, що ними керують, до водіїв.
Легкі електричні транспортні засоби розділені на дві категорії:

  • легкий персональний електричний транспортний засіб – колісний засіб, що приводиться в рух виключно електричними тяговими двигунами потужністю в діапазоні до 1000 Вт. Може бути з одним, двома, трьома або чотирма колесами. Максимальна швидкість — до 25 км/год (під цю категорію підпадають усі прокатні самокати);
  • низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб – приводиться в рух виключно електричними тяговими двигунами. Може також бути з різною кількістю коліс, але максимальна швидкість сягає до 50 км/год. Споряджена маса — не більше 600 кілограмів.

Наступним кроком повинно стати внесення відповідних змін до Правил дорожнього руху.

За матеріалами Житомирської обласної військової адміністрації