Бердичів

міська рада

“Гвардія наступу”: які штурмові бригади сформовані

341077479_1058465982225164_2463500882822963766_n

В Україні вже два місяці продовжується формування “Гвардій наступу” – підрозділів, які будуть залучені до звільнення окупованих територій. На початок квітня на вступ надійшло 35 тисяч заявок від добровольців. Набір вирішили не зупиняти, а продовжити формування тепер вже резервних підрозділів. На сьогодні сформовано вісім штурмових бригад – докладніше на інфографіці “Слово і діло”.

Станом на кінець березня на вступ бригади “Гвардії наступу” надійшло понад 35 тисяч заявок: 19 тисяч – до бригад у складі Нацполіції та Прикордонної служби та понад 16 тисяч – до бригад у складі Нацгвардії.

Як розповіли у Національній гвардії, близько 10% кандидатів уже зараховано до військових частин.

Більшість із сформованих штурмових бригад підпорядковуються якраз Нацгвардії: “Азов”, “Буревій”, “Кара-Даг”, “Рубіж”, “Спартан” та “Червона калина”. Ці підрозділи виконували бойові завдання у Луганській, Донецькій, Запорізькій областях, а також брали участь у обороні Києва.

“Лють” – це нова об’єднана штурмова бригада у складі Національної поліції, створена на початку 2023 року. Бригаду створили на базі батальйону патрульної поліції особливого призначення “Луганськ-1”, а також полків спецпризначення “Сафарі” та “Цунамі” – усі вони виконували завдання у Харківській, Донецькій, Херсонській, Київській та Запорізькій областях.

У бригаду, якою командує полковник Олександр Нетребко, планують набрати до 4 тисяч осіб. За інформацією ЗМІ, бригада має виконувати завдання на Лиманському напрямі Донецької області, а також у районі Кремінної та Сватового (Луганська область).

Теж цього року почали формувати бригаду “Сталевий кордон” у складі Державної прикордонної служби. Командуватиме нею полковник Валерій Падитель.

На початку березня речник ДПСУ Андрій Демченко повідомляв, що на вступ саме до цього підрозділу було подано майже 5 тисяч заявок. “Насамперед усі підрозділи Гвардії наступу, у тому числі і “Сталевий кордон”, повинні посилити Сили оборони України, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення, а також піти в наступ і вигнати ворога”, – додав він.