Бердичів

міська рада

“Захисники, які ступили за межу життя”: у Бердичеві презентували книгу про загиблих Українських Воїнів

received_650791143557549

У міській Публічній бібліотеці відбулася презентація книги начальника прес-служби 26 артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, капітана Олега Калашнікова.

За словами автора, “Захисники, які ступили за межу життя” – це данина шани воїнам 26 бригади та 14 батальйону територіальної оборони “Черкаси”, які загинули у російсько-українській війні у 2014-2015 роках.

У книзі вміщено п’ятнадцять художньо-документальних нарисів про мужніх чоловіків, які з честю виконували військовий та громадянський обов’язок, захищали Незалежність і територіальну цілісність України, до останнього подиху залишалися вірними присязі та українському народові. Єдине, чого вони не змогли, – повернутися додому живими.

Матеріал для нарисів, розповів Олег Калашніков, йому допомагала збирати його колега та близька по духу людина – військовослужбовиця Олена Рикаль. Саме вона спілкувалася із родичами, друзями, вчителями, однокласниками, товаришами по службі, сусідами – усіма, хто знав загиблих захисників за життя, записувала та впорядковувала спогади.

Друк книги, яка повинна була стати логічним підсумком кропіткої шестирічної праці, було заплановано на березень 2022 року. Але повномасштабний наступ російських військ змусив автора змінити плани. Однак проєкт, підкреслив Олег Калашніков, вимагав остаточної реалізації, щоб пам’ять воїнів, які першими зустріли ворога у довготривалій російсько-українській війні, була вшанована належним чином.

Показати захисників живими людьми, розказати їхню правдиву життєву історію – ось, зазначили військовослужбовці, головна мета цієї книги. Адже Перемогу, наголосили, здобувають не супергерої, а наші рідні, наші знайомі, ті, кого ми зустрічаємо на вулицях своїх міст. Звичайні люди, які обрали для себе шлях Воїна та стали прикладом для прийдешніх поколінь.

Книга “Захисники, які ступили за межу життя” – не для продажу. Її передадуть родичам та побратимам полеглих захисників, а також до бібліотек та навчальних закладів.

10 примірників видання Олег Калашніков передав до фонду бердичівської Публічної бібліотеки. Ще по 5 – подарував присутнім у залі родичам загиблих: дружині сержанта Віктора Верещака Катерині Верещак та тітці старшого солдата Василя Малянівського Ользі Калині. Перу останньої, до того ж, належать деякі вірші-присвяти, які вміщено у книзі перед нарисами.