Бердичів

міська рада

Підсумки опалювального сезону 2022/2023: якщо споживачі розрахуються за послуги з теплопостачання, КП “Бердичівтеплоенерго” зможе погасити борг за спожитий природний газ

IMG_20230418_170401_973

10 квітня поточного року котельні КП “Бердичівтеплоенерго” були зупинені: завершився опалювальний сезон 2022/2023 рр. У зв’язку із повномасштабною агресією російської федерації проти України та постійними терористичними атаками з боку ворога на вітчизняний енергетичний сектор, його можна вважати найскладнішим в історії підприємства. Однак, попри низку викликів, які постали перед Теплоенерго, та завдяки злагодженому і чіткому виконанню працівниками своїх обов’язків, до шкіл, дитячих садочків, медичних закладів громади, а також до домівок бердичівлян тепло надходило протягом 3580 годин.

Серед головних позитивних моментів поточного опалювального сезону варто відмітити заходи (окрім профілактичних та аварійно-ремонтних робіт), здійснені підприємством з метою підвищення ефективності роботи теплового господарства:

  • ремонт теплоізоляції 17 баків запасу води на котельнях;
  • ремонт та відновлення теплоізоляції на частині наземних теплових мереж (вул. Європейська, вул. Володимирська, вул. Новоіванівська, пров. Ветеринарний) загальною протяжністю 386 м.;
  • капітальний ремонт котла КБНГ-2,5 на котельні по вул. Житомирській, 78.

Також, за рахунок частини коштів, які “Бердичівтеплоенерго” отримало в якості внеску до статутного фонду від бердичівської громади у сумі 6 млн. грн., було проведено реконструкцію котельні по вул. Одеській, 41 із заміною 2 котлів на нові марки NAVI III 1250.

Реалізація зазначених заходів, проведене налагодження обладнання та сприятливі погодні умови дозволили скоротити споживання підприємством природного газу до рівня 10584,1 млн. м³ за сезон (у попередньому сезоні ця цифра становила 12470,0 млн. м³). Зниження газоспоживання на 15% було одним із завдань, поставлених Урядом перед початком опалювального сезону, і виступило однією з дій, спрямованих на забезпечення енергетичної безпеки усієї країни.

Окрім того, свою ефективність довів втілений спільно з корпорацією НЕФКО проєкт заміни обладнання котелень підприємства на енергоефективне. Споживання електричної енергії у порівнянні із попереднім опалювальним сезоном скоротилося із 3617,0 тис. кВт/год до 2638,5 тис. кВт/год, тобто на 27%. Загальна економія (за цінами березня 2023 р.) склала орієнтовно 6 млн. грн. за опалювальний сезон.

Таке зниження споживання енергоносіїв не спричинило погіршення якості надаваних послуг, а, навпаки: за рахунок підвищення ефективності управління виробничими процесами, за сезон кількість скарг від споживачів зменшилася на 42% і становила 40 шт.

Попри критичні навантаження на теплові мережі у жовтні-грудні 2022 р., пов’язані із систематичними відключеннями електричної енергії, на 10% знизилася і кількість проривів (40 випадків за сезон). До того ж, переважну більшість із них працівники підприємства ліквідовували протягом кількох годин, а тому вони майже не створювали незручностей для містян.

Станом на сьогодні існує заборгованість КП “Бердичівтеплоенерго” за спожитий природний газ – у розмірі 133,4 млн. грн. У зв’язку із накладенням мораторію на підвищення тарифів на послуги з постачання теплової енергії, Уряд узяв на себе зобов’язання відшкодовувати втрати підприємств ТКЕ за рахунок погашення різниці в тарифах. Територіальна комісія затвердила заборгованість з різниці в тарифах перед підприємством у розмірі майже 70 млн. грн. (на 31.12.2022 р.). Ще близько 25 млн. грн. становить прогнозований обсяг заборгованості Уряду за перший квартал 2023 р. Після виконання Урядом своїх зобов’язань і відшкодування підприємству різниці в тарифах, борг “Бердичівтеплоенерго” за спожитий газ зменшиться до 38,4 млн. грн.

Водночас 48,6 млн. грн. за послуги з теплопостачання підприємству заборгували жителі громади. За умови сплати цієї суми населенням, Теплоенерго зможе повністю розрахуватися за спожитий газ і без боргів увійти до опалювального сезону 2023/2024.

Разом із тим підприємство з розумінням ставиться до ситуації і намагається знайти оптимальне рішення у кожному конкретному випадку. Так, за 2022 – 2023 роки було укладено 88 договорів реструктуризації боргу на загальну суму 906,8 тис. грн. Також було надіслано 2900 вимог про сплату заборгованості – на 16381,2 тис. грн. І лише в окремих випадках було подано 63 позови до суду – на 2911,0 тис. грн.

Наразі КП “Бердичівтеплоенерго” готується до нового опалювального періоду та закликає усіх жителів громади максимально сприяти успішному завершенню підготовки.