Бердичів

міська рада

Підтримка військових, зміни у галузевих Програмах, земельні питання, депутатський фонд тощо: депутати міськради злагоджено відпрацювали чергову сесію

IMG_20230425_102735-2

Ціла низка проєктів рішень, з розгляду яких депутати розпочали свою роботу на 35-й черговій сесії міськради, була пов’язана з підтримкою військових. Так, зокрема, народні обранці затвердили Програму національного спротиву бердичівської громади на 2023 рік. Окрім того, було внесено ряд змін до місцевої Програми матеріально-технічної допомоги підрозділам ЗСУ та військовій частині Сил ТРО. Затвердили також Програми підтримки та матеріально-технічного забезпечення добровольчого формування громади та 139-го батальйону ТРО ЗСУ.

Одноголосну підтримку депутатів отримала Програма сприяння фізичній, медичній, психологічній реабілітації та лікуванню Захисників і Захисниць України, проголосували вони і за заходи у рамках реалізації Програми допомоги гарнізонному Будинку офіцерів. Фінансову підтримку від громади отримають органи, які борються зі злочинністю та Бердичівська виправна колонія № 70.

Не знайшов необхідної для прийняття кількості голосів лише один проєкт рішення – стосувався він підтримки територіального сервісного центру МВС № 1842 (колишній МРЕВ).

Матеріальну допомогу на лікування хвороб, що загрожують життю, на загальну суму 108,0 тис. грн. отримають 22 жителі громади.

Змін зазнали місцеві Програми розвитку медицини, освіти, фізичної культури і спорту, житлово-комунального господарства, Програма «Молодь Бердичівської міської ТГ». Так, з-поміж іншого, на 2,0 млн. грн. збільшено розмір коштів на будівництво захисних споруд подвійного призначення у 8-й гімназії (у спорудах розташується укриття, яке за потреби можна буде використовувати в якості спортзали). Суттєве збільшення фінансування очікує на молодіжну Програму – з 10,0 тис. до 300,0 тис. грн.

Щодо міського плавального басейну… Загальна сума на рік, що виділялася на завершення будівництва, нагадаємо, становила близько 38,7 млн. грн. На минулій сесії депутати, враховуючи необхідність погашення кредиторської заборгованості перед підрядником, проголосували за виділення понад 11,0 млн. грн. Вже на цій сесії вирішено виділити ще 10,3 млн. грн. Робоча депутатська група працює, тримає контакт із підрядником і чекає на виправлення ним виявлених недоліків у будівництві. Після того, як члени групи переконаються у виконанні підрядником своїх зобов’язань, вирішуватиметься доля решти 17,4 млн. грн.

Цілий ряд змін зазнала Програма розвитку ЖКГ та благоустрою. На 340,8 тис. грн. збільшуються видатки на облаштування й утримання окремої території (парку, скверу). 5,7 млн. грн. планується спрямувати на проведення ремонту та утримання зливової каналізації. На суму 2,0 млн. грн. придбають суміш для грейдерування. На 3,0 млн. грн. збільшиться сума, яку направлять на погашення різниці у тарифах МКП «Бердичівводоканал». На поточний ремонт вулиць та доріг видатки збільшать на 4,0 млн. грн. Окрім того, виділяються кошти на капремонт ліфтів, капремонт водопровідної та каналізаційної системи по вул. Шевченка, на капремонт внутрішньобудинкових проїздів багатоквартирних житлових будинків.

Управління ЖКГ виступило з пропозицією щодо вулиці Луппова. Орієнтовно 660,0 тис. грн. планується спрямувати на капітальний ремонт водопостачання й водовідведення, водопровідної та каналізаційної мережі. 250,0 тис. грн. виділять на капремонт окремих ділянок підземної мережі системи централізованого опалення. Капітальний ремонт дорожнього покриття з облаштуванням мережі водовідведення попередньо коштуватиме близько 140,0 тис. грн.

Народні обранці затвердили ще певну частину програм та проголосували за внесення змін до частини інших програм. Усі зміни знайшли відображення у проєкті рішення, що стосувався змін до бюджету громади-2023.

Оперативно й злагоджено депутати пройшли блоки земельних питань та питань щодо комунальної власності.

Відзначилася ця сесія й доволі знаковою подією: більшістю голосів, зрештою, затверджено Програму про депутатський фонд. Його загальний розмір складає 3,8 млн. грн.: кожен народний обранець на виконання своєї діяльності матиме змогу розпоряджатися сумою у 100,0 тис. грн. Як не раз зазначали прихильники цього рішення, фонд у значній мірі даватиме змогу виконувати свої обов’язки якісніше.