Бердичів

міська рада

Роботу постійних депутатських комісій завершено. 25 квітня – чергова сесія міської ради.

1-7

25 квітня має відбутися чергова, 35-та, сесія Бердичівської міської ради. Завершено роботу усіх п’яти постійних депутатських комісій. До Порядку денного планується внести понад 40 проєктів рішень – усіх їх народні обранці розглянули доволі оперативно, довше за інших свої засідання проводили гуманітарна комісія та комісія з питань комунальної власності і ЖКГ.

За інформацією секретаря Бердичівської міської ради Богдана Коляди, активне обговорення викликали проєкти, що стосувалися підтримки Збройних Сил України. Причина у тому, пояснює, що депутати намагаються знайти найправильніші, на їхню думку, рішення, діючи водночас у рамках закону і не порушуючи юридичні механізми. На Погоджувальній раді, що відбудеться перед сесією, сподівається Богдан Коляда, буде сформовано спільне єдине бачення.

Левову частину запропонованих проєктів члени комісій підтримали одноголосно, звертає увагу секретар міськради, у тому числі й майже всі проєкти, що стосуються земельних питань.

Підтримали вони й пропозиції від розробників щодо змін до місцевої цільової Програми розвитку освіти. Пропозиції, зауважує Богдан Коляда, направлено на організацію якісного навчально-виховного процесу. Так одна з них стосується будівництва укриття на території 8-ї гімназії. Це дозволить відновити навчальний процес у закладі, учні якого нині вимушені здобувати освіту у гімназії № 5. Окрім того, майбутнє приміщення мають на меті використовувати і в якості спортивної зали, якої у гімназії на сьогодні теж немає.

Погодилися народні обранці і з пропозиціями від розробників Програми розвитку ЖКГ.

Передбачається, що вперше за довгі роки на кілька порядків зросте фінансування місцевої Програми «Молодь Бердичівської МТГ». 10,0 тис. грн., що виділялися до цього, не дозволяли розгорнути відповідну роботу (у тому числі, й національно-патріотичну) серед молоді. Попередньо визначено виділити на ці цілі 300,0 тис. грн.

Так само має зазнати змін і Програма розвитку галузі фізичної культури і спорту: у планах відремонтувати деякі приміщення дитячо-юнацької спортивної школи м. Бердичева та міського центру «Спорт для всіх». Плюс потрібно врахувати факт подорожчання продуктів харчування.

На сесії збираються повернутися до теми плавального басейну. Як інформував Богдан Коляда, нещодавно члени робочої депутатської групи мали зустріч з власником підрядної компанії. На ній дійшли компромісного рішення: будівельні роботи у басейні потрібно розблокувати, а ремонт – продовжити. Перед сесією домовилися зустрітися ще раз: з підрядника збираються взяти гарантійний лист щодо виправлення визначених недоліків. Скоріш за все, на сесії голосуватимуть за виділення частини коштів – 10,0 млн. грн. Якщо кошти освоюватимуться, а недоліки усуватимуться, тоді про виділення решти суми (а це 17,0 млн. грн.) можна буде говорити на наступних сесіях.

Програма оснащення вузлами комерційного обліку теплової енергії та водопостачання багатоквартирних житлових будинків… Навколо відповідного проєкту рішення теж виникли дискусії. Зі слів Богдана Коляди, з одного боку ряд депутатів не надто розуміє, на що спрямовуються витрати, з іншого – є Закон України, і його потрібно дотримуватися. Взагалі, даний проєкт було розпочато ще у минулому році, нагадує, тоді провели тендер, виділили кошти. На цій сесії їх заново виділятимуть, аби можна було розрахуватися з підрядником-переможцем тендера.

Деякі питання викликали й суми, означені у Комплексній програмі розробки містобудівної документації. Втім, звертає увагу секретар міськради, дві цифри, що вказані у проєкті просторового плану розвитку громади, – то цифри загальної потреби (99,0 тис. грн. та 47,0 тис. грн.). На думку самого Богдана Коляди, 146,0 тис. грн. – не настільки величезна цифра для документа, що, по суті, має бути у кожній громаді.

Розглядатимуть на сесії і зміни до бюджету громади на 2023 рік. Зі слів посадовця, у ньому враховано усі пропозиції до місцевих Програм розвитку галузей. Мова йде про перенаправлення близько 100,0 млн. грн. за різними напрямками життєдіяльності громади.

Під питанням залишається доля проєкту рішення стосовно депутатського фонду. Ті з народних обранців, котрі виступають за впровадження цього фонду (а це, по 100,0 тис. грн. на кожного депутата), мотивують свою позицію тим, що таким чином можна буде більш якісно виконувати депутатські повноваження, або ж, об’єднавшись, реалізувати якийсь потужний проєкт. Ті, хто проти, власне, нічим своє бачення не мотивують. Зрештою, у кожного буде можливість висловити свою позицію на сесії під час голосування.