Бердичів

міська рада

Своє перше засідання провели члени робочої групи з розробки Стратегії розвитку бердичівської громади

photo1682661216-1-1

Із майже 40-ти осіб складатиметься створена, згідно розпорядження Бердичівського міського голови, робоча група, якій до 31 жовтня цього року належить розробити Стратегію розвитку Бердичівської МТГ на період до 2027-го року. До групи увійшли заступники міського голови, начальники управлінь і відділів міської ради та її виконавчого комітету, представники депутатського корпусу та підприємницьких кіл, очільники Громадської та Молодіжної рад, керівники установ, організацій тощо.

27 квітня члени робочої групи зібралися на своє перше засідання. За одну з цілей зустрічі мали проаналізувати поточну ситуацію та визначитися зі стартовими кроками стратегічного планування.

Стратегія розвитку громади є одним із ключових документів, що визначає стратегічне бачення громади та описує шляхи і засоби досягнення цілей, нагадав присутній на засіданні Сергій Орлюк. Громади, які мають стратегію, зазначив, чітко знають, чого хочуть досягнути, де взяти ресурси та що для цього потрібно робити.

Головною метою розробки Стратегії є покращення життя громадян шляхом економічного зростання, підвищення конкурентоспроможності громади та вирішення проблем соціально-економічного характеру.

Бердичівська міська територіальна громада, за переконанням Сергія Орлюка, має великий потенціал. Але для досягнення цілей повинна існувати стратегія, що буде орієнтована на людські потреби і можливості.

На думку міського  голови, потрібно працювати разом, потрібні інновації, потрібно віднайти способи покращення інфраструктури громади, аби забезпечити комфортне життя для всіх її жителів.

Наприкінці 2021 року бердичівська громада отримала перемогу у конкурсному відборі територіальних громад для надання підтримки у розробці стратегій розвитку, оголошеному програмою  «U-LEAD з Європою», у свою чергу, нагадав присутнім начальник управління економічного розвитку Бердичівської міськради Михайло Май. Однак, у зв’язку з широкомасштабним вторгненням російської федерації на територію України процес розробки Стратегії було призупинено. На сьогоднішній день, інформував посадовець, розробку відновлено і спільно, за підтримки експертів з питань стратегічного планування міжнародної програми  «U-LEAD з Європою», планується до жовтня 2023 року розробити проєкт Стратегії та плану заходів з її реалізації і до грудня винести його на затвердження чергової сесії Бердичівської міської ради. 

Відповідно, першим кроком стало розпорядження міського голови про створення робочої групи, а в якості кроку наступного Михайло Май запропонував розглянути основні етапи роботи над Стратегією розвитку та затвердити заходи з її розробки на період до 2027 року.

У процесі розробки необхідно буде провести соціально-економічний аналіз, що включатиме в себе 12 розділів. На засіданні вирішили розподілити та закріпити підготовку вищезазначених розділів за структурними підрозділами Бердичівської міської ради, відповідно доповноважень.

Одним із надзвичайно важливих, зі слів виступаючих, моментів при розробці Стратегії виступатиме опитування серед мешканців громади та серед представників бізнесу. Мета – оцінити підприємницький клімат у громаді, визначити головні, на думку мешканців, місцеві проблеми, а також окреслити перспективи розвитку громади. 

УВАГА!

Анкети для опитування думки мешканців громади та опитування бізнесу будуть розміщені на головній сторінці офіційного сайту Бердичівської міської ради у розділі «Стратегія розвитку. Розробка проєкту Стратегії розвитку Бердичівської міської  територіальної громади  до 2027  року» з посиланням на гугл форми та у форматі Word документу, який можна скачати, заповнити і відправити сканований варіант на електронну пошту управління економічного розвитку: ekonomika-berd@ukr.net або передати в управління економічного розвитку: пл. Центральна, 1, каб. 74.

Останні новини