Бердичів

міська рада

У Бердичеві відбувся театралізований літературний перформанс “Відсіч. Діти”

IMG_20230410_115605_131

У Музично-драматичному театрі на Європейській відбулася прем’єра літературного перформансу “Відсіч. Діти”. Театралізоване дійство проходило у межах обласної мистецької акції “Час дати Відсіч!”, а його учасниками стали юні бердичівські артисти.

Поетичні твори, що лунали зі сцени у виконанні вихованців зразкового театрального гуртка “Трамвайчик” (керівниця – Валентина Ратушинська) та театру “Ідейники” (керівник – Олег Яценко), були написані дітьми, які на власні очі бачили жахи війни. До участі у перформансі також долучилися творчі колективи міського Палацу культури ім. О. Шабельника та Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова: народний аматорський ансамбль танцю “Явір”, ансамбль джазового співу “Старий рояль”, зразковий ансамбль фольклорного співу “Вінець”.

За словами режисерів проєкту – Заслужених артистів України Петра Авраменка та Олени Заведії, – із таких заходів і складається культурний фронт, який сьогодні бореться за нашу ідентичність та демонструє усьому світові, хто такі українці.

Дипломи за сміливість, чесність, яскравість, талант та любов до України учасникам волонтерського мистецького десанту “Відсіч” вручила голова ГО “Волонтерський штаб Житомира” Галина Чибуровська.

Організаторам акції, котрі зуміли об’єднати літературний та артистичний талант дітей України, допомогти їм впоратися з травмами війни та надихнути на подальшу боротьбу за власне “Я”, подякував міський голова Сергій Орлюк. Сучасна молодь, переконаний, зможе не лише зберегти пам’ять про подвиг українського народу та його героїчний опір загарбникам, а й зуміє дати гідну відсіч будь-яким спробам зазіхнути на волю та незалежність своєї Батьківщини.