Бердичів

міська рада

«Щоби вічним і прекрасним допомагати тримати стрій»: у Бердичеві свою програму представила Золотоноша культурна

1-8

Щоби разом робити добрі справи, долучатися до благодійності та допомагати українцям тримати стрій, сіючи вічне й прекрасне… Щоби подякувати усім Захисникам і Захисницям України за можливість трудитися, навчатися й навчати, просинатись, планувати… Так окреслили мету культурно-мистецького візиту до Бердичева артисти Золотоніського Будинку культури, котрі прибули до міста зі своєю концертною програмою.

Золотоноша, як і решта міст та сіл України, працює на Перемогу, розповідають гості: у ній трудяться, допомагають армії, займаються творчістю. Щиро радіють хорошому й світлому, гірко плачуть за тими, хто вже більш ніколи не зустріне світанки у рідному місті.

…Місті, яке славиться своєю кавою, своїм маслом, консервами та олією, тим, що у різні часи подарувало Україні й світу талановитих учених, військових, журналістів, педагогів, художників, сценаристів, музикантів та акторів. Їхній Златокрай, кажуть, досить таки енергійний, дружній, гамірний. Любителі легенд все ще намагаються дістати скарби, що їх, начебто, приховує в собі річка Золотоношка, а любителі гумору пишаються тим, що саме в їхньому місті проходить «Ліга сміху». Їхня Золотоноша, з любов’ю примовляють артисти, хоч і не надто велика, але хороша. І гостям у ній завжди раді.

Ми так часто, особливо в часи війни, шукаємо дружби та партнерства десь за кордоном, забуваючи при цьому, що найкращим другом може стати твій сусід-українець, з яким ти спільно переживаєш найважчий етап в історії рідної країни. Бердичівський міський голова Сергій Орлюк впевнений, що візит до Бердичева тих, хто творить культуру у Золотоноші, не останній. Обидва міста, переконаний, будуть спілкуватися між собою, їздити одне до одного у гості, ділитися здобутками, шукати шляхи вирішення тих чи інших проблем. У цьому і є єдність, про яку так часто говорять нині.   

Їм подобається Бердичів, у ньому приємно перебувати, спілкуватися з його людьми, отримувати гарні враження від побаченого, зазначив, у свою чергу, очільник золононіської делегації заступник міського голови Олександр Флоренко. Так, погодився, єдність – понад усе в усі часи. Вона допоможе перемогти ворога, вона допомагатиме у відновленні країни. Прикладом такої єдності Олександр Флоренко вважає відносини з бердичівською громадою. Саме Бердичів, нагадав, виступив свого роду хабом, через який Золотоноша отримувала з-за кордону призначену їй гуманітарну допомогу. Спільно обидві громади провели «День Єдності» у Золотоноші, на якому свою культурну програму презентували мистецькі колективи та виконавці з Бердичева. Обидві громади, зазначив посадовець, мають спільну єдину мрію – переможну й мирну Україну. І щоби концертні зали були повні глядачів, серед яких будуть славні оборонці української держави.

Коли тобі погано – співай. Коли добре – співай тим більше. Так, нагадали золотоносці, кажуть в Україні. Цього разу в їхній програмі та в у спілкуванні багато війни, але наступні зустрічі, не сумніваються, неодмінно будуть огорнуті радістю від Перемоги. І будуть тоді пісні веселіші, і буде їх іще більше!