Бердичів

міська рада

Бердичів та Ченстохова підписали Угоду про партнерство

IMG_20230524_140851

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк та Президент польського міста Ченстохова Кшиштоф Матиящик підписали Угоду про співпрацю.

Документ засвідчує намір обох сторін налагоджувати співробітництво у різних сферах життєдіяльності громад. Мова йде, зокрема, про розвиток інститутів місцевого самоврядування, створення сприятливих умов для розвитку соціальних та економічних контактів, закріплення принципів демократії та захисту громадянських прав.

Укладена Угода передбачає співпрацю бердичівської та ченстоховської громад у сферах:

  • освіти та науки (обмін учнями, вчителями, молодіжними групами, стажування та навчання, спрямовані на обопільне поглиблення знань та досвіду тощо);
  • культури та мистецтва (організації виставок та культурних заходів, взаємна участь у них митців тощо);
  • економіки та бізнесу (організація проєктів та економічних форумів, спільна участь у реалізації міжнародних проєктів та грантів тощо);
  • спорту і туризму (організація спільних конференцій, семінарів, туристичних заходів, взаємна участь у спортивних змаганнях тощо);
  • соціальної допомоги (обмін досвідом у галузі розвитку соціальної інфраструктури, розробка нових форм соціальної допомоги тощо);
  • самоврядування та громадського суспільства (співпраця громадських організацій, спільна реалізація європейських проєктів тощо).

Водночас у документі зазначено, що перелік сфер співпраці не є вичерпним, а тому може доповнюватися.

За словами Сергія Орлюка, підписання Угоди між Бердичевом і Ченстоховою є надзвичайно важливою подією як для української, так і для польської сторін, адже вони йшли до неї протягом трьох років.

Партнерські стосунки обох міст, пригадав, розпочалися з галузі освіти. Так, у 2021 році угоди про взаєморозуміння та співпрацю уклали: Бердичівська міська гуманітарна гімназія № 2 – з початковою школою № 24, Бердичівський міський ліцей № 15 – з  комплексом економічних шкіл, дошкільний навчальний заклад № 7 “Соняшник” – з муніципальним дитячим садком № 37 міста Ченстохови.

Завдяки угодам, зазначив міський голова, польські та українські освітяни брали спільну участь у семінарах, конференціях та різноманітних проєктах, обмінювалися знаннями та напрацюваннями. Нині ж позитивний досвід співробітництва, переконаний Сергій Орлюк, пошириться і на інші сфери суспільного життя.

У межах робочого візиту бердичівська делегація, до складу якої увійшли представники депутатського корпусу, завітала до партнерських закладів освіти, а також відвідала школу, кілька класів якої складаються виключно з українських дітей.

Загалом у Ченстохові навчаються близько 1400 маленьких українців, для максимального комфорту яких польська сторона створює усі необхідні умови.