Бердичів

міська рада

Дороги й вода: представники галузі ЖКГ погоджували проєкти запланованих робіт із профільною депутатською комісією

1-6

Облаштування кругового руху, ремонт доріг та подальша співпраця з НЕФКО щодо модернізації мереж водопостачання… Планові проєкти від управління ЖКГ на 2023-й рік представив на погодження членам постійної депутатської комісії з питань комунальної власності, приватизації, ЖКГ, транспорту та благоустрою заступник міського голови Руслан Квятківський.

Круговий рух з його слів, планується облаштувати у районі Дитячого світу (на перехресті Вінницької й Одеської) та на вул. Молодогвардійській, в районі кафе «Заманиха». Варіантів облаштування наразі є два, інформував Руслан Квятківський – піти шляхом капітального ремонту або ж шляхом ремонту поточного. За попередніми підрахунками, перший варіант, зазначив, коштуватиме багатомільйонних витрат з бюджету громади. До того ж є ризик не закінчити роботи до кінця року. Тож його пропозиція – зупинитися на другому варіанті, вартість якого – на порядки нижча. Коло обкладається бруківкою з підняттям, всередині – зелена зона. Попереджувальні дорожні знаки мають нівелювати можливі аварійні ситуації.

Облаштування кругового перехрестя на Молодогвардійській з організацією двостороннього руху, зі слів заступника, дозволить розвантажити проїзні частини біля ринку та біля Кляштору Босих кармелітів.

Отримавши погодження членів комісії з цього питання, Руслан Квятківський перейшов до інших. Зокрема, ознайомив депутатів зі списком доріг, що визначені для поточного ремонту. Там де витрати не такі великі, працюватимуть за прямими договорами (це дозволить швидше розпочати роботи). Іншу частину доріг ремонтуватимуть, згідно результатів проведених тендерів. У планах – облаштувати сквер у районі відділення Пенсійного фонду та привести до належного стану окремі ділянки тротуарів на Європейській, біля Меморіалу «Слава Героям!», на Вінницькій.

Про ситуацію щодо співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) з модернізації мереж водопостачання інформував народних обранців директор МКП «Бердичівводоканал» Костянтин Анучін.

За довоєнними умовами, бердичівська громада мала на цілі отримати грант на 150 тис. €, взяти кредит від НЕФКО у розмірі 1,0 млн. €, а також співфінансувати проєкт з місцевого бюджету на суму в 1,0 млн. €. Із початком широкомасштабних воєнних дій співробітництво призупинилося і було відновлено зовсім недавно. Змінилася обстановка, минув час, зросли ціни (як в Україні, так і за кордоном) – на сьогодні ситуація виглядає наступним чином: на те, аби почати реалізацію проєкту (а це – реконструкція 13 насосних станцій та однієї КНС плюс заміна трубопроводів) громада має виділити зі свого бюджету близько 0,8 млн. €. Натомість отримує 568 тис. € грантових коштів. Представники НЕФКО готові підписати всі необхідні документи, справа – за Бердичевом.

Депутати одностайно висловилися за те, аби підписувати. Місто базується на «трьох китах», вважають, і ім’я цим китам – вода, освітлення, каналізаційна мережа. Немає води – немає міста. Підтримав колег і секретар міської ради Богдан Коляда. Так, якщо на початку говорилося про заміну 11 км. водогону, то тепер – про 3 км. Але ж інакше у місті розмови про оновлення труб так і залишаться розмовами. Одного разу, нагадав, колишні депутати вже пропустили момент, коли відкинули умови, про які сьогодні можна лише мріяти. Так що час діяти.  

Останні новини