Бердичів

міська рада

Меморандум про співробітництво підписано між Бердичівською міською радою та ГС «Український фонд енергоефективності та енергозбереження»

Дизайн-без-названия-22

Безперервний пошук варіантів співпраці з організаціями, які можуть сприяти включенню громади до різного роду програм відновлення чи допомогти в отриманні профільних грантів, вчергове дав свій  результат: міський голова Сергій Орлюк від імені Бердичівської міської ради підписав Меморандум про співробітництво з Громадською спілкою «Український фонд енергоефективності та енергозбереження» (Public Union Ukrainian Fund of Energy Efficiency and Energy Saving) в особі голови правління Єгора Стефановича.

Його знайомство зі спілкою відноситься до часу, коли українські Збройні Сили розпочали масштабну операцію зі звільнення окупованих територій, розповів присутній при підписанні Меморандуму секретар Бердичівської міської ради Богдан Коляда. Саме тоді він знаходився у пошуках Старлінків для Захисників України: спілкуючись з громадами, яким вдалося отримати ці супутникові системи, дізнався про існування «Українського фонду енергоефективності та енергозбереження». Так зав’язалися перші відносини.

Пізніше вже сама спілка звернулася до бердичівлян із пропозицією співпраці. Представники фонду розробили інтерактивну мапу з місцями об’єктів, зруйнованих внаслідок атак рашистів. Така мапа, зі слів Богдана Коляди, дозволяє бачити загальну картину руйнувань по Україні, оцінити орієнтовні збитки, визначитися з допомогою. Відповідно, створювалася вона задля того, аби нею могли скористуватися усі причетні до державних програм відновлення, інвестори, донори тощо.

Бердичів теж відчув на собі наслідки російського терору, нагадує секретар міськради, тож, на його думку, позитивний ефект від включення міста до загального переліку виглядав очевидним.

Розглядаючи можливість співпраці з «Українським фондом енергоефективності та енергозбереження», продовжує посадовець, детально аналізувалась нинішня й ранішня діяльність спілки. Так у Бердичеві дізналися про успішну практику у Бучі, в Ірпені, інших постраждалих від агресорів населених пунктах. Так, у свою чергу, дізналися і про те, що фонд має солідний кейс з термомодернізації. Беручись за той чи інший проєкт, команда Єгора Стефановича веде його від «А» до «Я», звертає увагу Богдан Коляда: з-поміж іншого, фахівці фонду самостійно готують весь необхідний пакет документів, а, крім цього, займаються пошуком тих, хто може включити об’єкт до якоїсь із державних програм, надати гранти чи прокредитувати на вигідних для клієнта умовах. У рамках термомодернізації спілка готує базу для участі у таких програмах дитячих садків, шкіл, лікарень.

Співпрацюючи з нею, у громаді можуть отримати будь-яку відцифровану інформацію, її опис, що дозволить зробити так званий оверлейний аналіз і тим самим зможе допомогти, для прикладу,  врегулювати проблему самовільного використання земельних ділянок без сплати податку за них, навести порядок у земельних відносинах в цілому та збільшити тим самим надходження до місцевого бюджету.

Тож для бердичівської громади, переконані Сергій Орлюк та Богдан Коляда, підписання даного Меморандуму слугуватиме, свого роду, одним із «вікон можливостей» як задля вирішення проблемних питань, так і загалом для розвитку громади.