Бердичів

міська рада

«Модель участі в українській реконструкції»: бердичівська громада – у числі шести громад України, в яких реалізовуватимуть проєкт

2-2

Бердичівська громада увійшла до шести громад України, в яких реалізовуватимуть проєкт, що має назву «Модель участі в українській реконструкції». Проєкт реалізовується «Мережею захисту національних інтересів ANTS» за участі «Інституту Республіка», «Активна Громада» та «Смарт Медіа» під егідою американського Національного Демократичного Інституту (NDI). Цій темі була присвячена зустріч Бердичівського міського голови Сергія Орлюка за участі депутата міської ради Владислава Ліскова з регіональною координаторкою проєкту Анастасією Лісковою.  

За інформацією пані Анастасії, проєкт, серед іншого, передбачає реконструювання комунікації органів місцевого самоврядування з вразливими верствами населення та має три основні цілі:

  • Аналіз поточної проблематики громадського сектору в контексті потенціалу залучення до процесів відновлення;
  • Захист інтересів вразливих соціальних груп та формування інклюзивної моделі розвитку громад;
  • Залучення громадськості органами місцевого самоврядування до розробки планів відновлення.

У рамках проєкту, продовжує координаторка, реалізовуються активності з ветеранами, тимчасово переміщеними особами, одинокими жінками, людьми з інвалідністю та представниками інших вразливих соціальних груп. Заплановано різного роду тренінги та навчання для представників вразливих груп й громадськості загалом.

Нараз ж уже близько місяця триває робота над аналітичним блоком: проводиться картування громади, формується база даних установ, організацій, фондів, в яких працюють із вищевказаними категоріями.

Характерно те, звертає увагу Анастасія Ліскова, що жоден із тих, з ким уже сконтактували, не відмовився від участі у проєкті.

Своє «за» висловив і Сергій Орлюк. Міський голова вірить у те, що організаторам проєкту вдасться досягнути поставленої мети – визначити першочергові потреби громади та залучити її представників до створення інклюзивних планів розвитку громади. І, що дуже важливо, плани ці відповідатимуть реальним запитам суспільства.

Останні новини