Бердичів

міська рада

Почесному громадянину міста Бердичева Миколі Яцюку – 78!

IMG_20230509_143009

9 травня свій 78-ий День народження відзначає Почесний громадянин міста Бердичева Микола Яцюк.

Народився майбутній художник і педагог у 1945-му році, в селі Кашперівка, що на Вінниччині. З дитинства захоплювався малюванням, тому, після закінчення школи вступив до Бердичівського педагогічного інституту – щоб навчати образотворчому мистецтву дітей.

Здобувши освіту, Микола Яцюк тривалий час вчителював: викладав біологію, креслення та малювання. А у 1979 році молодому перспективному педагогу запропонували долучитися до створення першої у Бердичеві та другої на Житомирщині дитячої художньої школи. У тому ж таки році поріг нового навчального закладу переступили шістдесят учнів.

Очоливши мистецьку школу, Микола Яцюк не зупинився на досягнутому. Щоб підвищити свій фаховий рівень, у 1980-му році вступив на заочне навчання до Одеського педагогічного інституту, на художньо-графічний факультет.

Микола Яцюк зарекомендував себе як оригінального художника, талановитого графіка та оформлювача друкованих видань, іконописця. З-під його пензля вийшло кілька десятків ікон, серед яких – і ікона Матері Божої Бердичівської (копія ікони, що зберігається у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію).

За багаторічну творчу діяльність Микола Яцюк має численні відзнаки і нагороди. А у 2005 році за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, активну участь у житті територіальної громади та з нагоди 575-ліття від року заснування Бердичева йому було присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Міський голова Сергій Орлюк, Бердичівська міська рада, її виконавчий комітет та уся бердичівська громада щиро вітають славного земляка з Днем народження! Многая і благії літа!