Мистецькі школи Бердичева відзначили День вишиванки

IMG_20230519_143406_389

Святковим концертом та художньою виставкою відзначили День вишиванки мистецькі навчальні заклади Бердичева.

У актовій залі музичної школи зібралися усі, кого об’єднала повага до історії власного народу, його традицій і духовних надбань, любов до рідної землі та української вишивки. Ведучі заходу ознайомили гостей із історією виникнення свята, традиціями гаптування, символікою орнаментів. Розповіли про найоригінальнішу сорочку – Борщівську, – яку вишивають чорними нитками.

Музичні вітання дарували присутнім юні артисти-вихованці закладу – Анастасія Терепова, Софія Білоус, Вікторія Мазур, Ліза Лозова, Марія Радкевич, Євгеній Слюсар, Марія Лащук, Іван Нікітін, Анна Кухаренко, Даніела Трачук, та Аліна Савчук. Флейтистки Зоя Грицанюк і Дар’я Книжник майстерно зіграли колоритні “Українські візерунки”, а ансамбль викладачів відділу струнних народних інструментів – запальний “Гопак”. Розтривожила глядацьку душу улюблена пісня багатьох українців – “Два кольори” – у виконанні Інни Бузі та Оксани Тимків.

Родзинкою концерту стала демонстрація уривка документальної повнометражної стрічки “Спадок нації”, гаслом якої стали слова “Вишити, щоб вижити”. Переглядаючи кадри із фільму та слухаючи розповіді героїв про долю вишиванки у їхньому житті, кожен присутній у залі відкривав для себе нові сторінки української історії: непростої, подекуди трагічної, однак незламної та життєствердної.

Національна пам’ять, переконана директорка Музичної школи Інна Бузі, є надзвичайно важливою для народу, адже вона забезпечує єдність поколінь, дає нам розуміння, хто ми є насправді. Тому нині, зазначила, коли Українські Воїни захищають Батьківщину від ворога, громадяни в тилу повинні тримати культурний фронт, шанувати власні традиції та усіма силами наближати заповітну Перемогу.

Після концерту присутні мали змогу оглянути виставку тематичних робіт учнів Художньої школи.