Бердичів

міська рада

“Бердичів – мій дім”: до Дня міста розпочала роботу фотовиставка Світлани Шмигельської

IMG_20230626_121132

У Музеї історії запрацювала виставка робіт місцевої фотохудожниці Світлани Шмигельської. Експозиція “Бердичів – мій дім”, за словами самої авторки, це спроба поглянути на рідне місто з незвичного ракурсу, закарбувати його на світлинах, зберегти колорит і атмосферу сучасного Бердичева для нащадків.

Понад шістдесят фотографій, на яких зображені архітектурні пам’ятки, визначні місця, тутешні пейзажі і краєвиди, були зроблені фотохудожницею у різний час. Деяким уже багато років, інші – зовсім свіжі, але всі вони, підкреслила Світлана Шмигельська, однаково пронизані любов’ю до Бердичева та його жителів.

Особливе місце у експозиції займають фотографії воєнного періоду. Порожні полиці магазинів, скриньки для збору коштів на ЗСУ, українські прапори, і – лейтмотивом – іграшковий ведмедик у картонному “будиночку”, як збірний образ тих українців, котрі через війну втратили свій дім. Для багатьох із них другим домом став саме Бердичів, а тому, зазначає авторка, у назві фотовиставки приховано ще й дуже глибокий символічний зміст.

Чимало вимушених переселенців, які нині живуть у бердичівській громаді, були присутні на відкритті експозиції. Зізнаються: концепція виставки знайшла відгук у їхніх серцях, а світлини змусили згадати рідні місця і вкотре подумки подякувати Бердичеву – за гостинність і відчуття дому.

Світлана Шмигельська провела для глядачів своєрідну екскурсію містом, розповівши історію кожної світлини, а також презентувала і інші свої роботи – малюнки й кілька виготовлених власноруч ляльок-мотанок.

Директорка Музею історії Наталія Захарчук побажала фотохудожниці подальших творчих успіхів і висловила сподівання, що наступний День міста громада святкуватиме під мирним небом на Центральній площі. А роботи Світлани Шмигельської стануть окрасою свята.

Експозицію “Бердичів – мій дім” протягом наступних двох тижнів можуть відвідати усі охочі. Виставка працюватиме щоденно, з 9:00 до 17:00.