Бердичів

міська рада

Засідання архітектурно-містобудівної ради: п’ять ескізних пропозицій отримали зелене світло, дві – червоне

6-1

Сім ескізних пропозицій розглянули на черговому засіданні члени архітектурно-містобудівної ради.

Місце неприглядного кіоску, що розташований поряд з «Укртелекомом» на Вінницькій, 36а, займе невеличке кафе. Кіоск приберуть, на його місці встановлять кафе, а простір між закладом та прилеглими будівлями закриють фальш-стінами. Замовник бере на себе зобов’язання подбати про благоустрій прилеглої території, облаштувавши її тротуарною плиткою. Щодо кольору закладу, то орієнтиром тут виступив розташований через дорогу Центр позашкілля.

Кафетерій орієнтовно на 4 столика з’явиться на вул. Житомирській, 11/4. Свого часу на тому місці кафе вже діяло – замовник вирішив повернутися до цієї ідеї. За тією самою адресою і тим самим замовником побудують офісні приміщення, з якими буде зблоковано вищезгаданий кафетерій. В обох приміщеннях обіцяють врахувати вимоги інклюзії – таким чином, аби до них безбар’єрно могли дістатися представники маломобільних груп.

На кафе морозива від «Трьох ведмедів» перетвориться колишня «Шоколадниця», що на Вінницькій, 2 – з двома зонами всередині, маркізами та зонтиками. Морозиво – це, насамперед, радість, нагадують замовники, тож у планах – зробити все, аби, відвідавши заклад, можна було насолодитися як самим морозивом, так і атмосферою навколо. Стосується це і звичайних відвідувачів, і численних партнерів «ведмедів» – на самому виробництві останні зможуть ознайомитися з процесом і з потужностями, у кафе – власне, зі смаком морозива. В оформленні закладу замовники залишаться вірними корпоративним кольорам, додавши до тих яскраві «радісні» вкраплення.

На Чуднівській, 110, планують побудувати магазин продовольчих товарів із кафетерієм.

Луппова, 6… На старті замовник мав задум збудувати там магазин, втім, з урахуванням «червоних ліній» заклад виходив невеличких розмірів, тож було вирішено замість нього встановити павільйон – з промисловими товарами та кафетерієм. Цю пропозицію й подали на розгляд членів ради. Подали і отримали відмову. Своє «проти» начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради Олег Савицький аргументував тим фактом, що дана ділянка відноситься до території громадської та житлової забудови, на якій законом заборонено встановлювати тимчасові споруди. Якою, у свою чергу, є павільйон.

Не знайшла загальної підтримки членів архітектурно-містобудівної ради ще одна ескізна пропозиція: керівництво універмагу «Ювілейний» пропонувало благоустроїти та озеленити територію, прилеглу до головного входу, та облаштувати додатковий вхід до будівлі універмагу.

Спочатку карантин, потім війна… Все це не могло не відобразитися на фінансовому стані універмагу, констатувала керівниця закладу. Додатковий вхід дав би можливість «автономно» і довше за графіком працювати продовольчому магазину, розташованому у приміщенні універмагу. Це, у свою чергу, дещо зміцнило би заклад фінансово. А отримавши додатковий дохід, з часом можна би було спрямувати кошти на благоустрій прилеглої території. Потрібно лише демонтувати якусь частину вікна і встановити там двері.

Будь-яке будівництво у межах «червоних ліній» (а облаштування вхідної групи є саме будівництвом) заборонено державними будівельними нормами, інформував доповідачку та присутніх на засіданні Олег Савицький. Є варіанти, коли лінії можна відкорегувати, зауважив, але звертатися до столичних фахівців чи складати детальний план території – то певний час та чималі кошти, і якщо замовників таке влаштує, то ніхто не заперечуватиме. Наразі ж, підсумував, що стосується благоустрою території, то рада – лише за, ну а щодо додаткового входу, то він пропонує припинити розгляд даного ескізу. Пропозицію начальника управління було підтримано.