Бердичів

міська рада

Отримання грошових виплат через рекламні повідомлення в Інтернеті неможливе – поліція Житомирщини

Дизайн-без-названия-30

Жителі області все ще вірять у можливість отримання грошових виплат від держави чи благодійників, обіцяні їм у рекламних повідомленнях у мережі Інтернет. Однак такі повідомлення є шахрайським гачком, аби отримати доступ до банківських рахунків громадян. Про це з посиланням на відділ комунікації поліції Житомирської області інформують у Житомирській ОВА.

Днями двоє жителів Звягельщини та житомирянка виявили оголошення про надання фінансової допомоги у соцмережі «Facebook». Ще двоє жителів обласного центру отримали схожі пропозиції у месенджері «Viber» та у вигляді рекламного push-повідомлення. Всі вони перейшли за прикріпленими посиланнями та вказали на невідомих ресурсах конфіденційні відомості щодо своїх банківських карток. У результаті кожен «подарував» шахраям у середньому від 5 до 10 тисяч гривень.

Поліцейські вкотре закликають громадян бути розсудливими та обережними у всіх питаннях, що стосуються доступу до банківських рахунків:

  • завжди критично оцінюйте пропозиції фінансової допомоги та додаткових виплат. Замисліться, що підпадаєте ви під категорії громадян, яким вони призначаються? Зверніться самостійно в офіційні установи та перевірте інформацію, яку вам нав’язують;
  • не розголошуйте відомості, що дозволяють отримати доступ до ваших рахунків (пін-код, CVV-код, цифрові паролі, що безпричинно надходять на ваш телефон тощо) ні у телефонному режимі, ні на сумнівних сайтах;
  • роз’ясніть про шахрайські схеми своїм рідним та близьким, друзям і сусідам, аби не дати ошуканцям жодних шансів збагатитися чужим коштом!

За інформацією Житомирської ОВА