Бердичів

міська рада

Патріотичну акцію до Дня Конституції України провели у Бердичеві (ФОТО)

Дизайн-без-названия-7

27 років тому, 28 червня, Україна отримала свій головний нормативно-правовий акт, свій Основний Закон, якому судилося сконсолідувати суспільство – Конституцію України. Цій знаковій для української державі події у Бердичеві присвятили патріотичну акцію, початок якої відбувся біля Меморіалу «Слава Героям!»

Конституція України слугує не лише документом, зазначили організатори заходу, головне, що є у ній – орієнтир на людину, на цінності гуманізму, на правові відносини між державою та громадянами. Предметом особливої гордості українців є той факт, що українську Конституцію визнано однією з найдемократичніших в Європі, а понад усе – в частині прав, свобод та обов’язків громадян.

День Конституції України – то день, коли ти маєш зрозуміти, з чого починається твоя держава, зазначив у своєму виступі Бердичівський міський голова Сергій Орлюк. Починається вона тоді, коли отримує свій Закон, починається зі славня, прапора герба та зі своїх кордонів. А головне – тоді, коли є люди, котрі готові жити за Законом цієї держави.

У 1996-му році, нагадав Сергій Орлюк, Основний Закон закріпив: держава Україна – цілісна, суверенна, соборна й незалежна. Кожне з цих визначень, кожен розділ і кожне положення захищають нині славні Захисники й Захисниці України, б’ючись із російськими агресорами. Українці мають пам’ятати кожного оборонця – того, хто нині на фронті, того, хто у полоні, того, хто ніколи вже не побачить Сонця над вільною Батьківщиною-переможницею. А Перемога, за переконанням міського голови, неодмінно буде, адже ціна, що її сплачує український народ, у тому числі – і за збереження Конституції, є надзвичайно високою.

Принципи поваги до людини, дотримання її прав і свобод, верховенство права, дотримання законів, заборона дискримінації… Українці звитяжно відстоюють те, що давно розчавлене й забуте в росії. Відстоюють свій цивілізаційний вибір жити як частина Європи у той час, як рашистські окупанти намагаються відібрати українську історію, її надбання, власне, її життя та життя її людей. Забуваючи при цьому, що ступили на землю незламних і нескорених, яким прагнення жити гідно й цивілізовано, передалося з кров’ю славних пращурів. Тож свою Конституцію в Україні знають, шанують та дотримуються її.

Вшановуючи пам’ять борців усіх часів за незалежність та суверенність правової української держави, учасники акції поклали квіти до Меморіалу «Слава Героям!» та до пам’ятника Тарасові Шевченку. Квіти від громади Сергій Орлюк поклав до меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу.