Бердичів

міська рада

“Укренерго”: внаслідок обстрілів росіян у прикордонних та прифронтових областях є пошкодження у мережах обленерго

IMG_20221120_145036-pxzp4iifdwyr7p79gwo2jfmsgvvw5g8dy2khd6rzq8-py69vek44c5qtx87rz1tzpnj1vn7x9il2glo0xsx40

З’ясовується причина технічного збою в роботі обладнання, яке призвело до необхідності застосування екстрених відключень у Києві та області. Енергопостачання для споживачів було відновлено “Укренерго” через годину після інциденту. Наразі ремонтні бригади продовжують відновлювальні роботи.

Але першочергова причина збою – це пошкодження мереж внаслідок піврічних масованих обстрілів росіян. Ремонти тривають постійно на всіх пошкоджених об’єктах. Але є приховані пошкодження, які дають про себе знати інколи через тривалий час після атак. Наприклад, те, що одразу після ракетного удару було мікротріщиною далеко від епіцентру, за кілька місяців роботи під навантаженням перетворюється на значне пошкодження і вимагає додаткового часу ремонтів. Тож ризики порушення в роботі обладнання залишаються.

БАЛАНС В ЕНЕРГОСИСТЕМІ. Наразі виробництва електроенергії достатньо для забезпечення потреб споживачів.

Але продовжується активна ремонтна кампанія на енергоблоках теплових електростанцій, а також у планових ремонтах деякі атомні енергоблоки. Тож електростанції мають обмежені можливості для забезпечення потреб споживачів у вечірні години найбільшого споживання.

КОМЕРЦІЙНИЙ ОБМІН ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ З ЄС. Передбачений імпорт електроенергії у нічні та денні години з Молдови. Експорт відсутній.

РЕМОНТИ. Вчора 20 червня на сході ворог пошкодив одну з магістральних ліній, але вже у той же день ремонтні бригади “Укренерго” відновили її роботу.

Окрім оперативного відновлення мереж, які постійно пошкоджує ворог переважно у прифронтових та прикордонних регіонах, продовжуються відновлювальні роботи на об’єктах, пошкоджених після масованих ракетних та дронових атак ворога. Крім цього одночасно проводяться планові ремонти обладнання та заміна зношеного, що збільшує обсяг і тривалість ремонтів.

НАСЛІДКИ НЕГОДИ. Через негоду, яка вирувала вчора, були пошкоджені мережі обленерго у Київській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Одеській, Сумській, Харківській областях. Живлення споживачів обленерго у більшості відновило, але в окремих районах все ще продовжуються роботи.

НАСЛІДКИ ПІДТОПЛЕННЯ. Наразі у Херсоні та області через підтоплення загалом залишаються відключеними близько 13 тисяч споживачів. Обленерго за можливості поступово відновлює електропостачання споживачів.

ОБСТРІЛИ. Прикордонні та прифронтові області ворог постійно обстрілює. Внаслідок цього є пошкодженні у мережах обленерго на Донеччині, Харківщині. Ремонтні бригади обленерго відновлюють живлення після дозволу військових.

ВАЖЛИВО. З підвищенням температури повітря споживачі активніше використовують кондиціонери та інші охолоджувальну техніку. Навантаження на енергосистему, пошкоджену російськими масованими ударами зростає. Щоб допомогти енергетиками швидше відновлювати інфраструктуру, необхідно зменшити споживання електроенергії у вечірні години доби з 19:00 до 22:00. Переносьте використання потужної техніки з вечірніх годин на день або ніч, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно.

Чому саме ці години важливі для роботи енергосистеми, читайте за посиланням: https://cutt.ly/vwqSvCsK

НЕК “Укренерго”

Останні новини