Бердичів

міська рада

“Укренерго”: в енергосистемі достатньо потужності для покриття потреб всіх споживачів.

IMG_20221120_145036-pxzp4iifdwyr7p79gwo2jfmsgvvw5g8dy2khd6rzq8-py69vek44c5qtx87rz1tzpnj1vn7x9il2glo0xsx40

В енергосистемі достатньо потужності для покриття потреб всіх споживачів. Втім, через грозу та сильні пориви вітру на вихідних у 6 областях були зафіксовані пошкодження в мережах обленерго, а також в магістральній мережі Укренерго у західному регіоні. Через ускладнення роботи в мережі “Укренерго” відключень споживачів не було.

БАЛАНС В ЕНЕРГОСИСТЕМІ. Наразі виробництво електроенергії вистачає для задоволення потреб споживачів. Проте триває ремонтна кампанія на теплових електростанціях і деяких атомних енергоблоках. Це означає, що електростанції мають обмежені можливості для забезпечення попиту споживачів при зростанні споживання, особливо у вечірні години.

НАСЛІДКИ НЕГОДИ. Через грозу та сильні пориви вітру вчора та сьогодні є пошкодження у мережах обленерго у Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях. Живлення споживачів обленерго частково відновило, але в окремих районах роботи ще тривають. У мережі “Укренерго” через негоду відбувалися пошкодження високовольтної лінії електропередачі в західних областях. Відключень споживачів через це вдалося уникнути.

ОБСТРІЛИ. Внаслідок обстрілів росіянами у Дніпропетровській, Донецькій Кіровоградській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях є пошкодження у мережах обленерго. Ремонтні роботи проводяться за умови безпекової ситуації.

НАСЛІДКИ ПІДТОПЛЕННЯ. Наразі у Херсоні та області через підтоплення все ще залишаються відключеними близько 13 тисяч споживачів. Обленерго за можливості поступово відновлює електропостачання.

КОМЕРЦІЙНИЙ ОБМІН ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ. Сьогодні передбачений імпорт електроенергії зі Словаччини з 14 до 18 години потужністю 95-212 МВт, а також з Молдови з 15 до 17 години – 86-93 МВт. Експорт відсутній.

РЕМОНТИ. “Укренерго” провело ремонт на одній з магістральних ліній, що підвищує надійність видачі потужності електростанції у південному регіоні. Активні відновлювальні роботи тривають на всіх пошкоджених масованими атаками ворога енергоооб’єктах. Також проводяться планові ремонти.

Однак, внаслідок пошкоджень, завданих російськими обстрілами енергетичної інфраструктури упродовж 6 місяців під час осінньо-зимового періоду, обладнання можуть мати приховані пошкодження. Непомітні спочатку, вони через значний період часу після атак можуть можуть перерости в серйозні пошкодження і вимагатимуть додаткового часу для відновлювальних робіт. Тому існує ризик тимчасових відмов у роботі обладнання.

ВАЖЛИВО: З підвищенням температури споживачі все більше використовують кондиціонери та іншу охолоджувальну техніку. Це призводить до збільшення навантаження на енергосистему, яка зазнала значних пошкоджень росіянами. Щоб допомогти енергетикам швидше відновити енергетичну інфраструктуру, важливо зменшити споживання електроенергії у вечірні години з 19:00 до 22:00. Просимо переносити використання потужної техніки на день або ніч, а також користуватися потужними приладами почергово. Чому саме ці години є важливими для роботи енергосистеми читайте за посиланням: https://cutt.ly/vwqSvCsK

НЕК “Укренерго”