Бердичів

міська рада

“Укренерго”: енергосистема досі відчуває наслідки ракетних ударів по високовольтній інфраструктурі

IMG_20221120_145036-pxzp4iifdwyr7p79gwo2jfmsgvvw5g8dy2khd6rzq8-py69vek44c5qtx87rz1tzpnj1vn7x9il2glo0xsx40

​​БАЛАНС В ЕНЕРГОСИСТЕМІ . Наразі виробництва електроенергії достатньо для забезпечення потреб споживачів. Цьому сприяє активна робота сонячних та вітрових електростанцій та включений в роботу атомний енергоблок. Але енергосистема досі відчуває наслідки завданих росіянами масованих ракетних ударів по високовольтній інфраструктурі. Ці наслідки призводять до того, що у енергетиків обмежені можливості використання резервних схем енергопостачання у разі виникнення ускладнень в роботі мереж.

Також триває ремонтна кампанія на енергоблоках атомних і теплових електростанцій. Це зменшує обсяг працюючих потужностей в енергосистемі, необхідних для стабільного забезпечення потреб споживачів.

РЕМОНТИ. “Укренерго” за минулий тиждень відновило частину ключового обладнання на 4 високовольтних підстанціях у східному, центральному та західному регіонах. Це підвищило надійність енергоживлення споживачів для щонайменше 5 млн споживачів. Енергетики наразі проводять активне відновлення пошкодженого обладнання для підвищення надійності живлення споживачів та зменшення ризиків технологічних порушень. Але завдані пошкодження складні та масштабні, тож потребують багато ресурсів та часу для відновлення.

КОМЕРЦІЙНИЙ ОБМІН ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ З ЄС. Експорт та імпорт сьогодні не передбачений. У вихідні дні у денні години здійснювався імпорт електроенергії зі Словаччини та Молдови.

НАСЛІДКИ ПІДТОПЛЕННЯ. На Херсонщині вода продовжує спадати. Наразі в місті та області через підтоплення загалом залишаються відключеними понад 15 тисяч споживачів. Ремонтні бригади обленерго продовжують відновлення, де це вже можливо. На Миколаївщині відновлене електропостачання для 190 споживачів, які були відключені через підтоплення.

ОБСТРІЛИ. Прикордонні та прифронтові області постійно обстрілюються росіянами. Внаслідок цього є пошкодженні у мережах обленерго на Донеччині, Харківщині, Сумщині, Дніпропетровщині, а також на Херсонщині. Ремонтні бригади обленерго відновлюють живлення після дозволу військових.

ВАЖЛИВО: Зі зростанням температури повітря споживачі активніше використовують потужні електроприлади, зокрема, кондиціонери та інші охолоджувальні пристрої. Навантаження на пошкоджену російськими ударами енергосистему зростає. Для того, щоб допомогти енергетиками швидко відновлювати інфраструктуру, необхідно зменшити споживання електроенергії у вечірні години доби з 19:00 до 22:00. Переносьте використання потужної техніки з вечірніх годин на день або ніч, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно та вимикайте світло, виходячи з кімнати. Чому саме ці години важливі для роботи енергосистеми читайте за посиланням: https://cutt.ly/vwqSvCsK

НЕК “Укренерго”