Бердичів

міська рада

У Бердичеві працюють над створенням Статуту міської територіальної громади

IMG_20230615_151727_543

Робоча група спільно із консультантами Ради Європи в Україні з розвитку інструментів громадської участі Максимом Лацибою та Максимом Лукінюком розпочала роботу над створенням Статуту Бердичівської міської територіальної громади. До обговорення презентованого експертами базового документу долучився і міський голова Сергій Орлюк.

За словами консультантів, запропонований ними проєкт Статуту враховує норми чинного законодавства, рекомендації Міністерства розвитку громад та територій, стандарти Ради Європи з громадської участі, а також кращі практики міст України.

Так, окрім загальних положень та основних засад функціонування органів місцевого самоврядування, у документі детально прописані форми участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення, порядок створення і провадження дільності органів самоорганізації населення, процедура звітування ОМС перед громадою.

Окремим розділом винесено засади розвитку територіальної громади, у якому йде мова про її стратегію, розподіл бюджету, волонтерську діяльність, утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Наразі документ вивчається членами робочої групи, кожен із яких має можливість внести до нього свої рекомендації та зауваження. На наступних зустрічах усі пропозиції та правки будуть опрацьовані, а остаточний текст буде винесено на громадські обговорення.

Як зазначають консультанти Ради Європи, Статут є надзвичайно важливим документом будь-якої громади, адже він дає можливість залучати грантові кошти, будувати тісні взаємовідносини із міжнародними та вітчизняними партнерами, а також закріплює основні принципи життєдіяльності демократичного суспільства.