Бердичів

міська рада

У Бердичеві презентували туристичну концепцію

IMG_20230613_093759

У Бердичівській міській раді відбулася презентація концепції розвитку сфери туризму в громаді. До її обговорення долучилися міський голова Сергій Орлюк, його заступниця Олена Петрівська, секретар міськради Богдан Коляда, начальники відділів та управлінь, а також керівники місцевих закладів культури.

Із доповіддю виступив головний спеціаліст відділу культури Олексій Побережний. За його словами, головне завдання розвитку туризму у Бердичеві полягає у створенні умов для змістовного і цікавого перебування гостей на території громади упродовж кількох днів. Із цією метою, зазначив, ним було зібрано та впорядковано найкращі, на його переконання, ідеї щодо прокладання туристичних маршрутів та організації привабливих локацій.

Так, у презентованій концепції, з-поміж іншого, пропонується використати історичну потужність Кляштору Босих Кармелітів: відкрити для відвідувань оглядову вежу та підземелля, залучити небайдужих меценатів для наповнення споруди оригінальними автентичними елементами, створити нові туристичні цікавинки на основі фактів із минулого, пов’язаних з Монастирем.

За допомогою сучасних технологій – аксонометричної проєкції (наочного зображення просторових форм методом паралельного проєктування) – є можливість “відродити” утрачені символи Бердичева: Успенський собор та водонапірну башту. Їхні зображення можна візуалізувати там, де вони були розташовані.

Серед інших згаданих у концепції “родзинок”: встановлення “Світочів мудрості” – статуй монахів із підсвіткою – на території Кляштору, облаштування його внутрішнього дворика для проведення культурних заходів, запуск екскурсійної “конки”.

Обов’язковою умовою розвитку туристичної сфери, на думку Олексія Побережного, є проведення супутньої інформаційної кампанії та активне залучення до створення туристичної інфраструктури креативної громадськості, лідерів суспільної думки, краєзнавців, приватних підприємців.