Бердичів

міська рада

У бердичівському “Центрі жінки” запрацював гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу

IMG_20230612_094401

На базі акушерського відділення Бердичівської міської лікарні, розташованого у “Центрі жінки”, почав функціонувати гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу. Із основними принципами його роботи ознайомилися представники місцевих громадських організацій, а також соціальні й медичні працівники бердичівської та сусідніх громад.

Кабінет було відкрито у рамках “Невідкладної медико-психологічної допомоги жінкам, які постраждали від ґендерно зумовленого насильства”, розповіла координаторка проєкту, голова БМГМО “Молодь обирає життя” Тетяна Носова. Усім необхідним, зазначила, його обладнав Міжнародний Благодійний Фонд “Український Жіночий Фонд” за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення / UNFPA та Міністерства закордонних справ Данії.

За словами завідувача акушерським відділенням Віталія Грубського, кабінет передбачає надання кваліфікованої, цілодобової, безкоштовної, анонімної та конфіденційної медичної і психологічної допомоги. Так, підкреслив, сюди може звернутися будь-яка жінка у будь-який час доби – та бути впевненою у тому, що її візит залишиться у таємниці. Лікарі фіксують лише час звернення та роблять запис щодо стану здоров’я відвідувачки, не вказуючи при цьому жодних персональних даних.

Окрім того, зазначив завідувач, послуги кабінету будуть доступними і для пацієнток з інвалідністю: кабінет оснащено сучасним гінекологічним кріслом-трансфомером, висоту і положення якого можна регулювати. Для повноцінної роботи також надано кушетку, пристрій точкового світла, ноутбуки, принтер та витратні матеріали – оглядові набори і лікарські препарати. Персонал Центру пройшов спеціалізоване навчання з медико-психологічної допомоги постраждалим від сексуального та інших форм насильства, а також з ефективної комунікації з людьми з інвалідністю.

Станом на сьогодні, повідомила Тетяна Носова, на Житомирщині працюють чотири таких кабінети: “Український Жіночий Фонд”, окрім Бердичева, обладнав їх у Житомирі, Звягелі, Коростені. Благодійна організація, запевнила, і надалі турбуватиметься про жіноче здоров’я та втілюватиме у життя нові актуальні проєкти.