Бердичів

міська рада

Чотири навчальні заклади громади беруть участь у проєкті “ECHO4SCHOOLS-UA: Ремонт/модернізація шкіл у постраждалих внаслідок війни регіонах”

IMG_20230622_142109

Бердичівські ліцеї № 4, № 10 “Тріумф” та “Територія 12”, а також гімназія № 14 стали учасниками пілотного проєкту, який передбачає відновлення пошкоджених в результаті російської збройної агресії закладів освіти. “ECHO4SCHOOLS-UA: Ремонт/модернізація шкіл у постраждалих внаслідок війни регіонах” започатковано Європейським Союзом, представленим Європейською Комісією. В Україні ж його реалізує Програма Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН). 

Координатор громад від ПРООН по Житомирській області Георгій Федорук зустрівся із міським головою Сергієм Орлюком, начальницею управління освіти і науки Валентиною Адаменко, директорами і представниками зазначених шкіл, щоб обговорити деталі подальшої співпраці. Зустрічі передувало обстеження навчальних приміщень інженерами Програми Розвитку, попередня оцінка об’єму та вартості ремонту, розробка відповідної документації.

За словами Георгія Федорука, у середньому на відновлення одного закладу виділяється 200 тис. євро, а окрім виконання будівельних робіт, ПРООН також частково укомплектовуватиме школи меблями: столами-партами, учнівськими стільцями, крейдяними дошками та книжковими шафами – виходячи із кількості учнів та можливостей бюджету.

Присутні обговорили етапність проведення ремонту, а також додаткові умови – консультації, строки, нагляд та контроль. У результаті зустрічі сторонами було погоджено склад та об’єм будівельних  робіт. Наступним кроком стане оголошення ПРООН тендерів на їх виконання, а також на закупівлю обладнання.

Міський голова Сергій Орлюк подякував координатору ПРООН за допомогу. Нині, зазначив, військовослужбовці Збройних сил на фронті боронять право українських дітей на якісну освіту, а тому надзвичайно важливо, щоб у відносно спокійному тилу воно було цілком забезпечене.

У межах Проєкту, повідомив Георгій Федорук, на Житомирщині планується відремонтувати 32 навчальних заклади у 12 громадах, а загальна кількість таких об’єктів становить понад 100 шкіл та дитячих садочків у більш ніж 10 регіонах України.