Щодня в Україні за посиланнями на фішингові сайти переходять у середньому 10 000–15 000 громадян, всі ці люди потенційно можуть стати жертвами шахраїв. Про це з посиланням на Центр кіберзахисту НБУ інформує Житомирська ОВА. Приблизно дві третини з виявлених Центром кіберзахисту НБУ фішингових сайтів (68%) походять з рф. Значна частина цих ресурсів пропонують українцям оформити грошову допомогу!
Люди не лише втрачають кошти, а й поповнюють гаманці окупантів, які потім можуть використовувати ці гроші на війну проти України.
Як вберегтися від шахрайства?
- Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел. Якщо оформляли допомогу, очікуйте сповіщення про нарахування в застосунку вашого банку або на порталі чи в застосунку Дія. Також надаємо посилання на актуальні програми грошової допомоги від ООН та партнерів: http://surl.li/hrftu.
- Завжди тримайте в секреті:
- тризначний номер на звороті картки;
- пін-код до картки;
- логін та пароль до інтернет-банкінгу;
- коди банків та мобільних операторів.
- Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;
- Не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.
Використовуйте для перевірки посилань та сайтів:
- сервіс кіберполіції “STOP FRAUD“: https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/;
- сервіс Асоціації “ЄМА” CheckMyLink: https://check.ema.com.ua/.
ВАЖЛИВО! Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому, крім перевірки сайту через сервіс кіберполіції “STOP FRAUD” та сервіс CheckMyLink, проводьте також власну перевірку.
- Не погоджуйтеся на оформлення грошової допомоги через чат-бот.
- Не погоджуйтеся на сплату державного мита для оформлення грошової допомоги, таке пропонують лише шахраї!
Пам’ятайте, шахраї створюють сайти, які візуально схожі на сайти банків, державних установ, міжнародних організацій та благодійних фондів.
Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170.
Більше інформації про правила платіжної безпеки – на сайті #ШахрайГудбай: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.
За інформацією Житомирської ОВА