Бердичів

міська рада

Вакцину проти кору доставляють до районів

Вакцина12

В Україні триває  загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей проти кору.  В рамках кампанії напередодні нового навчального року лікарі та мобільні вакцинальні бригади будуть проводити щеплення дітей, які внаслідок війни або інших обставин пропустили вакцинацію. Дві дози вакцини КПК  (у 12 місяців та у 6 років)  забезпечують ефективний захист від кору. Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи).

Комбіновану вакцину проти кору, паротиту і краснухи (КПК) на підтримку Національної програми імунізації в Україні доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ Україна). Зберігання та доставка отриманої вакцини в регіони відбулася за підтримки проекту  USASD Україна  «Безпечні та доступні ліки для українців» (SAFEMed).

Загалом в Україну доставлено понад 334 тисячі доз вакцини. Житомирська область отримала 11720 доз. Цієї кількості цілком достатньо не лише для проведення довакцинації дітей, котрі не отримали щеплення вчасно (таких в області близько 6540), а й для проведення рутинної імунізації.

Фахівці Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб  (ОЦКПХ) розпочали доставку вакцин у райони. Станом на 21 липня вже розвезено 7200 доз. Транспортування здійснюється  відповідно до світових стандартів «холодового ланцюга».  Замість старих холодильників встановлено сучасні холодові кімнати та холодильники, використовуються  термосумки та термоконтейнери для зберігання вакцин.  Окрім цього, Житомирський ОЦКПХ   отримав спеціальні  авто для транспортування вакцин та автобус  для проведення виїзних вакцинальних сесій у віддалених містах та селах області.  

ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».

Останні новини