Бердичів

міська рада

Вітання Сергія Орлюка з нагоди 33-ої річниці проголошення декларації про Державний суверенітет України

IMG_20230716_075959_357

Шановні жителі та гості бердичівської громади!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди 33-ої річниці проголошення декларації про Державний суверенітет України!

Тоді, у липні 1990 року, крах радянського союзу став неминучим. Пустила свої перші паростки омріяна свобода, пробудилася національна свідомість поневолених народів. Першою незалежність проголосила Литва, близькими до цього були Латвія та Естонія. Українці, котрі протягом усієї своєї історії боролися за власну ідентичність та свободу, зрозуміли: настав знаменний час відновлення української державності.

Декларація про Державний суверенітет стала першим кроком на шляху до незалежності, затвердила основні принципи верховенства, повноти і неподільності влади республіки в межах її територій, проголосила рівноправність у зовнішній політиці, перетворивши Україну на суб’єкт міжнародних відносин.

Сьогодні спадкоємець радянського союзу – російська федерація – намагається відновити “тюрму народів”, поглинути території сусідніх країн, поневолити їхнє населення. Повномасштабне вторгнення рашистів в Україну – яскраве свідчення імперсько-шовіністичних бажань росії.

Однак український народ звитяжно і мужньо бореться з агресором, дає йому гідну відсіч, героїчно захищає найдорожче – свої кордони, свою волю, своє майбутнє. І обов’язково переможе, вистоїть, поверне те, що належить йому по праву.

Щиро вірю у те, що Перемога – близько. Тримаймося, об’єднуймося, борімося!

З повагою – Бердичівський міський голова Сергій ОРЛЮК